Lipiec na drogach regionu. Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji

Lipiec na drogach regionu. Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Mniej wypadków, kolizji drogowych, zabitych i rannych, a niestety więcej przypadków jazdy pod wpływem alkoholu. Tak w ujęciu statystycznym wyglądał lipiec na warmińsko – mazurskich drogach.

W lipcu 2018 roku na drogach naszego regionu doszło do 119 wypadków drogowych – to o 33 mniej niż w lipcu ubiegłego roku. Spadła też liczba ofiar śmiertelnych i rannych: w pierwszym wakacyjnym miesiącu tego roku w wypadkach zginęło 12 osób (mniej o 2), a 142 zostały ranne – to o blisko 50 mniej niż w lipcu 2017 roku. Odnotowano spadek kolizji drogowych: z 1530 w ubiegłym roku do 1465 w 2018 roku. Niestety w lipcu 2018 roku warmińsko – mazurscy policjanci ujawnili 436 kierujących pod wpływem alkoholu. W analogicznym okresie ubiegłego roku takich niechlubnych przypadków było o 77 mniej.

Wśród przyczyn wypadków niezmiennie na pierwszym miejscu znajduje się niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. W ubiegłym miesiącu doszło do 33 wypadków, w których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Na drugim miejscu znalazło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – z tej przyczyny doszło do blisko 20 wypadków drogowych.

 

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikacja miejska w Boże Ciało

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w dniu 20.06.2019