Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy Juniorów Młodszych!

Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy Juniorów Młodszych!

- Kategoria: Sport
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

W oszałamiającym tempie rozwija się kariera sióstr Potasznik z klubu GUKS Asy Dywity! Po medalach mistrzostw Polski przyszedł czas na powołanie młodszej z sióstr, Alicji, do reprezentacji Polski oraz wspaniały występ i srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych, który wywalczyła w gruzińskim Tibilisi w sztafecie szwedzkiej. – To największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych odbyły się po raz pierwszy w historii. W zawodach, które odbyły się w Tibilisi w Gruzji w dniach od 14-17 lipca udział wzięła również Alicja Potasznik, utalentowana lekkoatletka z Gminy Dywity. Jej wcześniejsze sukcesy, a więc medale mistrzostw Polski młodziczek i juniorek młodszych nie przeszły bez echa, co skutkowało otrzymanym powołaniem do reprezentacji Polski do sztafety szwedzkiej (cztery zawodniczki w drużynie biegną kolejno 100, 200, 300 i 400 metrów).

Alicja Potasznik została wystawiona do biegania 200 metrów na drugiej zmianie. Nasze reprezentantki znakomicie spisały się w eliminacjach wygrywając swoją serię, co dało awans do biegu finałowego. Finał był pasjonujący! Polki biegnące w składzie Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła, Karolina Łozowska na mecie poprawiły nieoficjalny rekord Polski juniorek młodszych w sztafecie szwedzkiej czasem 2:08.57. Na ostatniej prostej rywalizacji Łozowska odparła atak Włoszki i goniła Francuzkę Iman Jean.

Ostateczne biało-czerwone zdobyły srebrne medale, a do złota zabrakło im zaledwie 0,09 sekundy!

– To bez wątpienia największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki, który był obecny w Tibilisi. – Alicja pobiegła w finale na swoim bardzo dobrym poziomie. Jestem bardzo zadowolony z medalu, który Ala zdobyła biegnąc w biało-czerwonym stroju.

Przed Alicją Potasznik teraz start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu.

Zawodniczka z Dywit wystartuje tam w biegu na 100 i 200 metrów. Gmina Dywity od kilku lat wspiera finansowo działalność klubu Asy Dywity, co jak widać przynosi znakomite rezultaty.

Dodatkowo od tego roku młodzi lekkoatleci mogą trenować w znakomitych warunkach na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Dywitach. Sam stadion bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2015. Link do głosowania: http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/93-dywity.html

fot. UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja