Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy Juniorów Młodszych!

Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy Juniorów Młodszych!

- Kategoria: Sport
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

W oszałamiającym tempie rozwija się kariera sióstr Potasznik z klubu GUKS Asy Dywity! Po medalach mistrzostw Polski przyszedł czas na powołanie młodszej z sióstr, Alicji, do reprezentacji Polski oraz wspaniały występ i srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych, który wywalczyła w gruzińskim Tibilisi w sztafecie szwedzkiej. – To największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych odbyły się po raz pierwszy w historii. W zawodach, które odbyły się w Tibilisi w Gruzji w dniach od 14-17 lipca udział wzięła również Alicja Potasznik, utalentowana lekkoatletka z Gminy Dywity. Jej wcześniejsze sukcesy, a więc medale mistrzostw Polski młodziczek i juniorek młodszych nie przeszły bez echa, co skutkowało otrzymanym powołaniem do reprezentacji Polski do sztafety szwedzkiej (cztery zawodniczki w drużynie biegną kolejno 100, 200, 300 i 400 metrów).

Alicja Potasznik została wystawiona do biegania 200 metrów na drugiej zmianie. Nasze reprezentantki znakomicie spisały się w eliminacjach wygrywając swoją serię, co dało awans do biegu finałowego. Finał był pasjonujący! Polki biegnące w składzie Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła, Karolina Łozowska na mecie poprawiły nieoficjalny rekord Polski juniorek młodszych w sztafecie szwedzkiej czasem 2:08.57. Na ostatniej prostej rywalizacji Łozowska odparła atak Włoszki i goniła Francuzkę Iman Jean.

Ostateczne biało-czerwone zdobyły srebrne medale, a do złota zabrakło im zaledwie 0,09 sekundy!

– To bez wątpienia największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki, który był obecny w Tibilisi. – Alicja pobiegła w finale na swoim bardzo dobrym poziomie. Jestem bardzo zadowolony z medalu, który Ala zdobyła biegnąc w biało-czerwonym stroju.

Przed Alicją Potasznik teraz start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu.

Zawodniczka z Dywit wystartuje tam w biegu na 100 i 200 metrów. Gmina Dywity od kilku lat wspiera finansowo działalność klubu Asy Dywity, co jak widać przynosi znakomite rezultaty.

Dodatkowo od tego roku młodzi lekkoatleci mogą trenować w znakomitych warunkach na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Dywitach. Sam stadion bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2015. Link do głosowania: http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/93-dywity.html

fot. UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koalicja w Radzie Miasta podpisana

Podczas piątkowej (14 grudnia) konferencji prasowej została formalnie