Lasy Olsztyńskie w Księdze Lasów

Lasy Olsztyńskie w Księdze Lasów

- Kategoria: Ciekawostki
0

jezioro-kielarskie-podroznicy

Lasy Olsztyńskie to najnowsza odsłona projektu Księga Lasów prowadzonego przez autorów bloga Podróżniccy. Blogerzy opowiadają o lesie w nowy, multimedialny sposób.

Leśny kompleks promocyjny Puszcza Świętokrzyska tworzą nadleśnictwa – Olsztyn i Kudypy. I to one są bohaterami najnowszej odsłony Księgi Lasów. Projektu, który powstał by opowiedzieć o 25 polskich lasach.

“Naszym celem jest pokazanie jak każdy las, który odwiedzamy wyróżnia się na tle innych” – mówi Jakub Górnicki, twórca pomysłu – “pracujemy z leśnikami oraz osobami związanymi z danym miejscem, wyszukując miejsca które nie są oczywiste oraz niespotykane w opisach wcześniej”.

W Lasach Olsztyńskich autorzy odwiedzili m.in. Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce, wykopaliska przy odkrytym kurhanie czy rezerwat Ostoja Bobrów na rzece Pasłęce.

Do tej pory w ramach projektu ukazały się: Lasy Bieszczadzkie, Beskidu Sądeckiego, Janowskie, Puszcza Świętokrzyska oraz Lasy Janowskie. Nowe odcinki ukazują się co dwa tygodnie.

Księga Lasów:
http://podrozniccy.com/pl/ksiegalasow

Lasy Olsztyńskie:
http://podrozniccy.com/pl/ksiegalasow/27417/lasy-olsztynskie.htm

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na