Kurator oświaty odwiedził rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej w Dywitach

Kurator oświaty odwiedził rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej w Dywitach

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Wobec stale rosnącej liczby mieszkańców Gmina Dywity za kwotę 7 mln zł rozbudowuje szkołę w Dywitach, w której powstanie m.in. sześć nowych  sal lekcyjnych, dwa oddziały przedszkolne, a także obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą i tarasem widokowym. – Za sprawą obserwatorium szkoła w Dywitach będzie zdecydowanie się wyróżniać na tle innych placówek – stwierdził po wizycie na placu budowy Marek Nowacki, kurator oświaty. 

Inwestycja edukacyjna zakłada również całkowitą modernizację sali gimnastycznej, w której powstanie trybuna dla widzów. Wydzielona zostanie też sala korekcyjna, a na prośbę rodziców i dyrekcji powstanie też mniejsza sala gimnastyczna o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Inwestycja obejmie także modernizację stołówki szkolnej. Rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej, bo taki status od września 2017 roku po reformie edukacji będzie miał obecny Zespół Szkół, odwiedził w poniedziałek 15 maja Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. Kurator przyjechał do Dywit na zaproszenie Jacka Szydło, wójta Gminy Dywity.

– Za sprawą obserwatorium szkoła w Dywitach będzie zdecydowanie się wyróżniać na tle innych placówek – stwierdził po wizycie na placu budowy kurator Marek Nowacki. – Uczniowie będą mieli tu bardzo dobre warunki do nauki, ale również rozwijania pasji na zajęciach pozalekcyjnych.

Inwestycje w infrastrukturę społeczną, w tym edukację stanowią duży udział w wydatkach Gminy Dywity.

– Ta realizowana obecnie to spory wydatek finansowy w budżecie, ale również uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej wpisujące się w naszą strategie rozwoju – mówi wójt Jacek Szydło. – Innowacyjność jest obecnie w cenie, dlatego gmina stara się również o dodatkowe środki zewnętrzne na realizację rozbudowy szkoły, która ma być gotowa do końca 2017 roku.

Źródło: mat. prasowy UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Już w piątek piłkarski turniej Neymar Jr’s Five. Zapisy wciąż otwarte!

W najbliższy piątek (25 maja) turniej Neymar Jr’s