Kurator oświaty odwiedził rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej w Dywitach

Kurator oświaty odwiedził rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej w Dywitach

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Wobec stale rosnącej liczby mieszkańców Gmina Dywity za kwotę 7 mln zł rozbudowuje szkołę w Dywitach, w której powstanie m.in. sześć nowych  sal lekcyjnych, dwa oddziały przedszkolne, a także obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą i tarasem widokowym. – Za sprawą obserwatorium szkoła w Dywitach będzie zdecydowanie się wyróżniać na tle innych placówek – stwierdził po wizycie na placu budowy Marek Nowacki, kurator oświaty. 

Inwestycja edukacyjna zakłada również całkowitą modernizację sali gimnastycznej, w której powstanie trybuna dla widzów. Wydzielona zostanie też sala korekcyjna, a na prośbę rodziców i dyrekcji powstanie też mniejsza sala gimnastyczna o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Inwestycja obejmie także modernizację stołówki szkolnej. Rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej, bo taki status od września 2017 roku po reformie edukacji będzie miał obecny Zespół Szkół, odwiedził w poniedziałek 15 maja Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. Kurator przyjechał do Dywit na zaproszenie Jacka Szydło, wójta Gminy Dywity.

– Za sprawą obserwatorium szkoła w Dywitach będzie zdecydowanie się wyróżniać na tle innych placówek – stwierdził po wizycie na placu budowy kurator Marek Nowacki. – Uczniowie będą mieli tu bardzo dobre warunki do nauki, ale również rozwijania pasji na zajęciach pozalekcyjnych.

Inwestycje w infrastrukturę społeczną, w tym edukację stanowią duży udział w wydatkach Gminy Dywity.

– Ta realizowana obecnie to spory wydatek finansowy w budżecie, ale również uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej wpisujące się w naszą strategie rozwoju – mówi wójt Jacek Szydło. – Innowacyjność jest obecnie w cenie, dlatego gmina stara się również o dodatkowe środki zewnętrzne na realizację rozbudowy szkoły, która ma być gotowa do końca 2017 roku.

Źródło: mat. prasowy UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali