Książkowe rosarium z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Książkowe rosarium z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

- Kategoria: Kultura
0

rosarium-dzien-ksiazki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na Książkowe rosarium z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to symboliczna data śmierci lub urodzin wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa czy Nabokova. Nie dziwi więc, że w tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jednak jest jeszcze inna tradycja – to święto narodowe Katalonii, a dokładnie dzień ich patrona – św. Jerzego.

Tego dnia w Hiszpanii kobietom wręcza się czerwoną różę, mężczyźni zaś w rewanżu obdarowywani są książkami. Zainspirowani tym zwyczajem zapraszamy wszystkich do Starego Ratusza, gdzie będzie można otrzymać lub zrobić samodzielnie różę origami i różaną zakładkę. Jednak czym byłby Dzień Książki bez… książki! Odwiedzający Wojewódzką Bibliotekę będę mogli skorzystać z wymienialni książek lub zabrać do domu uwolnioną książkę z Dyskusyjnego Klubu Książki.

23 kwietnia /poniedziałek/ 2018 r., godz. 15.30-17.00

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały