Kontrabanda w jednorazowych grillach. Funkcjonariusze KAS ujawnili ponad 34 tys. sztuk papierosów

Kontrabanda w jednorazowych grillach. Funkcjonariusze KAS ujawnili ponad 34 tys. sztuk papierosów

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. warminsko-mazurskie.kas.gov.plfot. warminsko-mazurskie.kas.gov.pl

Ponad 34 tys. sztuk papierosów ujawnili funkcjonariusze olsztyńskiej KAS. Przemyt wykryto w jednej z firm kurierskich na terenie Olsztyna. Przesyłki z nielegalnymi papierosami adresowane były do wielkiej Brytanii.

We wtorek 18 lutego 2020 r. warmińsko-mazurscy funkcjonariusze KAS prowadzili kontrolę w jednej z olsztyńskich firm kurierskich. Ich uwagę zwróciły dwie pokaźnych rozmiarów przesyłki skierowane do odbiorcy w Wielkiej Brytanii.

Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że w trakcie wysyłania paczek, ich nadawca zachowywał się podejrzanie. Unikał kamer monitoringu, ukrywał twarz pod obszernym kapturem. W wyniku kontroli funkcjonariusze ustalili, że w kartonach znajdują się 72 szt. jednorazowych grilli, a w każdym z nich 24 paczki papierosów. Łącznie ujawniono ponad 34 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenia z tytułu należności podatkowych oszacowano na 40 tys. zł.

Sprawę przekazano do komórki dochodzeniowo-śledczej, a zatrzymaną kontrabandę zdeponowano w magazynie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Źródło: WM KAS

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

10 nowych przypadków koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim. Zmarła 19 osoba

Dziś (29.03) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79