Konsultacje społeczne dotyczące olsztyńskich jezior i rzek

Konsultacje społeczne dotyczące olsztyńskich jezior i rzek

- Kategoria: Wiadomości
0

Jezioro UkielJezioro Ukiel

Prezydent Olsztyna zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące tematu „Olsztyńskie jeziora i rzeki – ich funkcja w mieście w kontekście aktualizacji Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Olsztyna”.

– Zdanie mieszkańców jest dla nas bardzo ważne – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Staramy się jak najczęściej angażować olsztynian w istotne sprawy miasta. Przykładem dobrych praktyk jest Olsztyński Budżet Obywatelski. Teraz czas na kolejny krok.

Urząd Miasta jest w trakcie aktualizacji „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Olsztyna”, dużego dokumentu związanego z zagospodarowaniem przestrzennym Olsztyna. Chcąc zainteresować tematem mieszkańców, miasto przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Przestrzeń dla partycypacji” , w ramach którego otrzymało wsparcie merytoryczne oraz finansowe.

Przy pomocy ekspertów z dziedziny planowania przestrzennego i partycypacji obywatelskiej urzędnicy przygotowali konsultacje społeczne dotyczące wąskiego wycinka dokumentu, związanego zagospodarowaniem przestrzeni wokół jezior i rzek w Olsztynie. W przeprowadzeniu konsultacji pomogą przedstawiciele doświadczonej organizacji pozarządowej Federacji FOSa Olsztyn.

Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. spotkania warsztatowe, spotkania z ekspertami oraz dyskusje. Inauguracja odbędzie się w sobotę (14 października) o 12:00 na plaży miejskiej. Nad Ukielem powstanie mobilny punkt konsultacyjny, a urzędnicy będą zachęcać do rozmów i dyskusji. Zaplanowano też edukację przez zabawę. Pomoże w tym grupa kuglarska, która do zabawy porwie najmłodszych olsztynian.

Konsultacje będą próbą wypracowania kompromisu pomiędzy rozbieżnymi wizjami co do przyszłego zagospodarowania nabrzeży olsztyńskich jezior. Mają pomóc w stworzeniu wizji, która uwzględnia interesy deweloperów chcących realizować inwestycje o znacznych gabarytach i  przyrodników chcących pozostawić tereny nadjeziorne jako niezagospodarowane, z chronionymi siedliskami.

W szerszej perspektywie konsultacje dotyczące jezior i rzek to sposób zachęcenia mieszkańców do partycypacji w istotnych sprawach miasta oraz do zainteresowanie olsztynian polityką  miasta w temacie zagospodarowania przestrzennego.

Program spotkań

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na