Konferencja ws. zarzutów dotyczących stowarzyszenia Helper

Konferencja ws. zarzutów dotyczących stowarzyszenia Helper

- Kategoria: Wiadomości
0

grzymowicz-ratusz

Dziś 21.11.2019r. prezydent Olsztyna spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej poświęconej zarzutom stawianym samorządowcom w sprawie stowarzyszenia Helper. Podczas czwartkowego spotkania powtórzył, że on i Urząd Miasta to prawdziwi poszkodowani.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła Prezydentowi Olsztyna w poniedziałek (18 listopada) zarzuty niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego. Jak mówi Piotr Grzymowicz – to zdumiewające, bowiem Gmina podejmowała i nadal podejmuje wobec stowarzyszenia różne działania kontrolne i  idące w ślad za nimi powiadomienia prokuratury o podejrzeniu przestępczych działań na jej szkodę.

– Jestem w najwyższym stopniu zbulwersowany i zdziwiony faktem skierowania pod moim adresem zarzutów, w sprawie, w której nie mam sobie nic do zarzucenia, a wręcz przeciwnie, to ja, i kierowany przez mnie urząd, jesteśmy ofiarami przestępstwa – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Zapewniam, że będę bronił mojego honoru i dobrego imienia. Nie zamierzam milczeć i czegokolwiek ukrywać, bo nie mam nic do ukrycia.

Gmina Olsztyn kontrolowała stowarzyszenie. W efekcie prezydent wydał wobec stowarzyszenia Helper decyzje administracyjne w sprawie określenia wysokości dotacji podlegającej zwrotowi z uwagi na wydatkowanie dotacji niezgodnie z przeznaczeniem lub w nadmiernej wysokości.

– Ponadto zostały złożone stosowne wnioski do prokuratury, pozwy cywilne – przypomina zastępca prezydenta Olsztyna Ewa Kaliszuk, której podlega opieka społeczna. – Wszystkie te działania potwierdzają, że pan prezydent w najwyższym stopniu podejmował i podejmuje działania świadczące o dbałości o dobro i interes gminy, są prowadzone w sposób rzetelny, uczciwy i zgodny z przepisami.

Adwokat zajmujący się sprawą czeka na udostępnienie przez prokuraturę materiału dowodowego.

– Trudno odnieść się do tego, co jest w aktach – mówi adwokat Paweł Łobacz. – Przez pięć lat gmina Olszyn była traktowana przez prokuraturę i wszystkie inne organy państwowe jako pokrzywdzony w tej sprawie. To się zmieniło z dnia na dzień. Będziemy chcieli złożyc wyjaśnienia jak najszybciej. W mojej ocenie prezydentowi nic nie grozi, bo jest po prostu niewinny.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w Polsce i w naszym województwie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.08) o 843 nowych