Koncert poetycki pamięci Wisławy Szymborskiej | Olsztyn 02.02.2013

Koncert poetycki pamięci Wisławy Szymborskiej | Olsztyn 02.02.2013

koncertpoetycki

W sobotę 2 lutego w Kamienicy Naujacka MOK odbędzie się koncert pamięci Wisławy Szymborskiej pod tytułem „Nic dwa razy się nie zdarza”. Wiersze poetki przeczyta Tomasz Żurawlew, zagra i zaśpiewa Rafał Gajewski. Początek występu o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Spośród wielu znakomitości polskiej sceny literackiej ostatnich dziesięcioleci Wisława Szymborska była niewątpliwie najbardziej „jedną z nas”. Swoimi pięknymi wierszami potrafiła poruszyć serca miłośników poezji na wielu kontynentach. Dwaj wierni czytelnicy jej wierszy: Tomasz Żurawlew – doktor nauk humanistycznych z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, autor dysertacji o twórczości poetki, oraz Rafał Gajewski – znakomity kompozytor i wokalista, postanowili zorganizować koncert poetycki pamięci Noblistki pt. „Nic dwa razy się nie zdarza”.

W półtoragodzinnym programie opowieść o twórczości poetki, odczyt jej najpiękniejszych wierszy oraz piosenka poetycka w poruszającym wykonaniu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego