Koncert grupy PostNatura oraz Spoiwo w zajezdni trolejbusowej

Koncert grupy PostNatura oraz Spoiwo w zajezdni trolejbusowej

koncert-95875

Przed nami kolejne muzyczne wydarzenie w oddanej niedawno do użytku dawnej zajezdni trolejbusowej. Tym razem gratka dla miłośników postrockowych brzmień.

Instrumentalnie, ale niezwykle klimatycznie i oryginalnie – tak będzie w zakolu Łyny już w piątek (11 października). Tego dnia od 19:00 koncertować będą dwie grupy – PostNatura oraz Spoiwo.

Na styl grupy PostNatura składają się wpływy post-rockowe, metalowe, folkowe oraz orientalne. Muzyka zespołu, od samego początku instrumentalna, poszukiwała swojego „niemego wokalu”, który mógłby się wyrazić w inny dostępny sposób. Efektem tych poszukiwań okazały się wizualizacje.

Spoiwo to natomiast połączenie takich gatunków jak post-rock, shoegaze, modern classical czy muzyka filmowa. Ich fascynacja kinem widoczna jest zresztą nie tylko w muzyce, ale także w teledyskach grupy. Obraz do „Skin” wyreżyserował Kristof Brandl (który nakręcił również film dla Skrillexa czy Jacka White’a), a autorem wizualizacji „Years of Silence” jest z kolei utalentowany Szwed David Lindberg.

Koncert w zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały w piątek (11 października) o 19:00. Wstęp jest darmowy.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,