Koncert Grażyny Auguścik

Koncert Grażyny Auguścik

grazyna-auguscik

Już w piątek gratka dla wielbicieli jazzu – w CEiIK wystąpi Grażyna Auguścik z towarzyszeniem Andrzeja Jagodzińskiego i jego „Trio”.

Pamiętasz była jesień, Skrzypek Hercowicz, Kasztany, Był taki ktoś i wiele innych najpiękniejszych polskich przebojów lat 50. i 60. wspaniale zaaranżowanych i wykonanych przez muzyków z jazzowym feelingiem i z  doskonałą interpretacją wokalistki to gwarancja niezapomnianych przeżyć artystycznych.

W koncercie wystąpią:

  • Grażyna Auguścik – wokal
  • Andrzej Jagodziński – fortepian
  • Adam Cegielski – kontrabas
  • Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku – piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji.

Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn Jazz Forum.

31 marca 2017 r. godz. 19.00 – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
Bilety w cenie 40 zł dostępne  kasie CEiIK od 13 marca 2017 r. Kasa czynna od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00.
Rezerwacja, informacja, sprzedaż: 89 513 17 34, koncertowo@ceik.eu 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne