Koncert Grażyny Auguścik

Koncert Grażyny Auguścik

grazyna-auguscik

Już w piątek gratka dla wielbicieli jazzu – w CEiIK wystąpi Grażyna Auguścik z towarzyszeniem Andrzeja Jagodzińskiego i jego „Trio”.

Pamiętasz była jesień, Skrzypek Hercowicz, Kasztany, Był taki ktoś i wiele innych najpiękniejszych polskich przebojów lat 50. i 60. wspaniale zaaranżowanych i wykonanych przez muzyków z jazzowym feelingiem i z  doskonałą interpretacją wokalistki to gwarancja niezapomnianych przeżyć artystycznych.

W koncercie wystąpią:

  • Grażyna Auguścik – wokal
  • Andrzej Jagodziński – fortepian
  • Adam Cegielski – kontrabas
  • Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku – piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji.

Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn Jazz Forum.

31 marca 2017 r. godz. 19.00 – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
Bilety w cenie 40 zł dostępne  kasie CEiIK od 13 marca 2017 r. Kasa czynna od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00.
Rezerwacja, informacja, sprzedaż: 89 513 17 34, koncertowo@ceik.eu 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Kolejny krok do budowy drogi ekspresowej S16

Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla budowy drogi