Kompletnie pijany jeździł samochodem pomiędzy leżącymi na plaży turystami

Kompletnie pijany jeździł samochodem pomiędzy leżącymi na plaży turystami

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-radiowoz

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali pirata drogowego… na plaży. Nietrzeźwy 21-latek osobowym audi jeździł po jednej z dzikich plaż nad Jeziorem Wulpińskim. Mężczyzna najpierw kręcił tzw. „bączki” między leżącymi na kocach turystami, po czym z piwem w ręku poszedł się kąpać. Dzięki szybkiej reakcji świadków i policjantów nie doszło do tragedii. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj ok. godz. 17.30 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Olsztynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że po jednej z dzikich plaży nad Jeziorem Wulpińskim jeździ samochód, którego kierowca jest pod wpływem alkoholu. W rejon zgłoszenia natychmiast został skierowany policyjny patrol. Na miejscu interweniujący policjanci zostali poinformowani przez świadków, że pijany kierowca obecnie przebywa w wodzie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna robiąc tzw „bączki” na plaży jeździł samochodem osobowym między wypoczywającymi na kocach plażowiczami. Gdy się zatrzymał z butelką piwa wszedł do wody.

Wskazany przez plażowiczów mężczyzna na widok umundurowanych policjantów zaczął zachowywać się wulgarnie. Oświadczył, że nie wyjdzie z jeziora po czym zaczął odpływać od brzegu. Funkcjonariusze na interwencję wezwali strażaków z łodzią ratunkową. Kilkanaście minut później niemal w ostatniej chwili, ratownicy wyciągnęli wyczerpanego mężczyznę z jeziora. Po wyciągnięciu agresywnego 21-latka z wody, funkcjonariusze z uwagi na jego agresywne zachowanie podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u mieszkańca powiatu olsztyńskiego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się również, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za jazdę samochodem w sposób zagrażający innym osobom oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Teraz 21-latek odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu odebranie uprawnień do kierowania, grzywna, kara 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały