Komisariaty Policji powiatu olsztyńskiego wzbogacą się o nowe radiowozy

Komisariaty Policji powiatu olsztyńskiego wzbogacą się o nowe radiowozy

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Komisariaty Policji powiatu olsztyńskiego wzbogacą się o nowe 8 oznakowanych radiowozów. Dziś w Starostwie Powiatowym w Olsztynie podpisano porozumienia w sprawie przekazania połowy środków finansowych przez lokalne samorządy. Pozostała kwota zostanie pozyskana z budżetu policji.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyło się podpisanie porozumień przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie – insp. Piotra Zabuskiego z przedstawicielami lokalnych samorządów z Biskupca, Dobrego Miasta, Barczewa, Olsztynka, Jezioran, Jonkowa, Gietrzwałdu, Świątek, Dywit, Kolna oraz Purdy. Podpisanie porozumienia z wójtem Stawigudy zostanie podpisane w innym terminie.

Porozumienia dotyczyły przekazania przez lokalne samorządy połowy środków finansowych potrzebnych na zakup 8 nowych radiowozów policyjnych. Pozostała kwota zostanie pozyskana z budżetu policji. Za ponad 1 mln złotych przewidywany jest zakup 4 samochodów typu suv oraz 4 furgonów, które będą posiadały specjalne pomieszczenia do przewożenia osób zatrzymanych.

Zarówno przedstawiciele samorządów jak też Komendant olsztyńskiej policji stoją na stanowisku, iż tylko ścisła współpraca pomiędzy naszymi instytucjami może przynieść wymierne efekty w podniesieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Ta wspólna idea poprawy jakości życia mieszkańców była priorytetem przy przekazaniu środków finansowych na zakup pojazdu dla Policji.

Źródło: KMP Olsztyn (IK)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Olsztyn Run Hau 2019 – charytatywny bieg dla psiaków z olsztyńskiego schroniska

7 lipca 2019 r. odbędzie się charytatywny bieg