Kolejny napad na osiedlowy sklep w Olsztynie

Kolejny napad na osiedlowy sklep w Olsztynie

- Kategoria: Na sygnale
0
policja_noc

W czwartek (13.02) doszło do kolejnego napadu na osiedlowy sklep w Olsztynie. Sprawcy sterroryzowali sprzedawczynię niezidentyfikowanym przedmiotem, a następnie ukradli pieniądze, alkohol i papierosy.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 18.00. Do osiedlowego sklepu przy ul. Mroza w Olsztynie weszło dwóch mężczyzn, którzy sterroryzowali ekspedientkę niezidentyfikowanym przedmiotem. Łupem sprawców padły pieniądze, alkohol i papierosy.

Do tej pory policjantom nie udało się zidentyfikować sprawców. Kodeks karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności do lat 12.

Przypomnijmy, że 4 lutego 2014 r. policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie 8 rozbojów. Link do artykułu: http://wiadomosci.olsztyn.pl/sprawca-8-napadow-na-sklepy-zatrzymany/

27-letni Grzegorz B. został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu w Olsztynie. Sprawca był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych i nie stawiał oporu.

Duży udział w ujęciu sprawcy miały publikacje wizerunku sprawcy, które ukazały się w środkach masowego przekazu oraz wyznaczenie przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie nagrody w wysokości 3000 złotych. Policjanci otrzymali szereg anonimowych zgłoszeń, które były skrupulatnie sprawdzane i weryfikowane. Wśród tych informacji – jedna okazała się bardzo przydatna w ujęciu sprawcy rozbojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Zobacz również

Policjanci nadal poszukują 24-letniego Mateusza Łajewskiego

Olsztyńscy policjanci w dalszym ciągu poszukują 24-letniego Mateusza