Kolejny napad na osiedlowy sklep w Olsztynie

Kolejny napad na osiedlowy sklep w Olsztynie

- Kategoria: Na sygnale
0

policja_noc

W czwartek (13.02) doszło do kolejnego napadu na osiedlowy sklep w Olsztynie. Sprawcy sterroryzowali sprzedawczynię niezidentyfikowanym przedmiotem, a następnie ukradli pieniądze, alkohol i papierosy.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 18.00. Do osiedlowego sklepu przy ul. Mroza w Olsztynie weszło dwóch mężczyzn, którzy sterroryzowali ekspedientkę niezidentyfikowanym przedmiotem. Łupem sprawców padły pieniądze, alkohol i papierosy.

Do tej pory policjantom nie udało się zidentyfikować sprawców. Kodeks karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności do lat 12.

Przypomnijmy, że 4 lutego 2014 r. policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie 8 rozbojów. Link do artykułu: http://wiadomosci.olsztyn.pl/sprawca-8-napadow-na-sklepy-zatrzymany/

27-letni Grzegorz B. został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu w Olsztynie. Sprawca był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych i nie stawiał oporu.

Duży udział w ujęciu sprawcy miały publikacje wizerunku sprawcy, które ukazały się w środkach masowego przekazu oraz wyznaczenie przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie nagrody w wysokości 3000 złotych. Policjanci otrzymali szereg anonimowych zgłoszeń, które były skrupulatnie sprawdzane i weryfikowane. Wśród tych informacji – jedna okazała się bardzo przydatna w ujęciu sprawcy rozbojów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Nietrzeźwy spowodował kolizję i chciał uciec

22-letni kierowca volkswagena spowodował kolizję i chciał uciec