Kolejni pijani na drogach. Rekordzista wylądował w rowie

Kolejni pijani na drogach. Rekordzista wylądował w rowie

- Kategoria: Na sygnale
0

policja

Kolejni pijani na drogach. Tylko dziś w nocy funkcjonariusze komendy miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Rekordziści mieli prawie po 3 promile. Dla jednego z nich droga okazała za wąska, jego pojazd wylądował w przydrożnym rowie.

Wczoraj około godziny 23.30 biskupscy policjanci patrolując Jeziorany na ul. Wolności zauważyli renault megane znajdujące się w przydrożnym rowie. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że w pojeździe nikogo nie było a funkcjonariusze znaleźli kluczyki od samochodu i dokumenty pojazdu. W trakcie wykonywania czynności do policjantów podszedł 20-letni mężczyzna. Oświadczył, że to on prowadził przed chwilą ten pojazd. Po wjechaniu do rowu odszedł z miejsca zdarzenia, lecz po czasie postanowił wrócić. Policjanci zbadali Bartosza K. na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieszkaniec gm. Jeziorany ma prawie 3 promile. Interweniujący policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy.

Piętnaści minut później czujność biskupskich policjantów ponownie poskutkowała. Na ul. Ostre Koło w Biskupcu uwagę funkcjonariuszy wzbudził vw golf. Na widok policyjnego radiowozu kierujący vw golfem dziwnie się zachowywał i zaczął odjeżdżać w przeciwnym kierunku. Policjanci nie tracąc postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Kilkaset metrów dalej pojazd się zatrzymał. Podczas kontroli drogowej okazało się, że zarówno kierowca jak i jego pasażerowie są pod wpływem alkoholu. Siedzący za kierownicą 21-latek, tłumaczył się interweniującym policjantom, że to nie on prowadził samochód, tylko ktoś inny. Policjanci zatrzymali mającego prawie promil alkoholu w organizmie Piotra O. Mieszkaniec gm. Mrągowo noc spędził w policyjnym areszcie.

Policjanci olsztyńskiej drogówki patrolując ulice miasta ok. godziny 0.30 na ul. Lipowej w Jonkowie zatrzymali do kontroli drogowej Audi. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego 33-latka woń alkoholu. Okazało się, że Daniel P. prowadził swój pojazd będąc kompletnie pijanym. Badanie wykazało u mieszkańca gm. Gietrzwałd ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Była prawie 2.00 kiedy w ręce olsztyńskich policjantów wpadł kolejny amator jazdy na podwójnym gazie. Tym razem na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie kompletną głupotą nieodpowiedzialnością wykazał się 43-latni mieszkaniec gm. Dywity. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od kierującego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u Jarosława W. prawie 3 promile.

Ostatni z negatywnych bohaterów wpadł w ręce olsztyńskich funkcjonariuszy nad ranem Okołó godziny 4.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o jadącym renault megane, którego kierujący prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Za piratem drogowym natychmiast został wysłany patrol policji. Na ul. Kasprzaka funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd. Okazało się, że 32-letni Paweł B. prowadził swój pojazd na podwójnym gazie. Mężczyzna miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały