Kolejne gminy i firmy z unijnym dofinansowaniem

Kolejne gminy i firmy z unijnym dofinansowaniem

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Blisko 35 mln zł trafi do gmin i przedsiębiorców na wsparcie ich projektów. Zarząd województwa zaakceptował kolejne przedsięwzięcia, które uzyskają dofinansowanie z RPO WiM 2014-2020.

Zakład Usług Komunalnych w Orzyszu będzie realizować projekt „Kontynuacja MASTERPLANU dla Wielkich Jezior Mazurskich – ochrona wód powierzchniowych obszaru poprzez rozbudowę i modernizację infrastruktury wodno-ściekowej – aglomeracja Orzysz”. Wartość projektu to 3,3 mln zł, dofinansowanie – blisko 2,2 mln zł.

Lista wybranych do realizacji projektów znajduje się pod linkiem: https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/4760/dzialanie-52-gospodarka-wodno-sciekowa-nabor-nr-rpwm050200-iz00-28-00318

Blisko 4 mln zł trafi do gmin Olsztyn i Barczewo na wsparcie projektów poprawiających ekomobilność w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym. Gmina Olsztyn będzie realizować projekt „Rozwój łańcuchów ekomobilności w ciągu ul. Leonharda w Olsztynie poprzez rozbudowę infrastruktury rowerowej i pieszej wraz z przebudową oświetlenia miejskiego”. Wartość projektu to 2,6 mln zł, dofinansowanie – ponad 1,8 mln zł. „Budowa ciągu pieszo-rowerowego z energooszczędnym oświetleniem, bezpiecznymi przejściami dla pieszych oraz infrastrukturą rowerową i małą architekturą z miejscowości Zalesie do miasta Barczewo (pętla autobusowa)” to projekt gminy Barczewo. Jego wartość to ponad 2,5 mln zł, dofinansowanie – 2,1 mln zł.

Lista wybranych do realizacji projektów znajduje się pod linkiem: https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/4792/poddzialanie-441-ekomobilny-mof-zit-olsztyna-konkurs-nr-rpwm040401-iz00-28-00118

Aż 28,5 mln zł unijnego dofinansowania trafi do 38 przedsiębiorców z regionu, którzy będą realizować przedsięwzięcia dotyczące efektywności energetycznej i wykorzystania OZE w małych i średnich przedsiębiorstwach. Wartość wszystkich projektów to ponad 47,5 mln zł.

Lista wybranych do realizacji projektów znajduje się pod linkiem: https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/4166/dzialanie-42-efektywnosc-energetyczna-i-wykorzystanie-oze-w-msp

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi

Olsztyńscy policjanci w ciągu tygodnia zlikwidowali dwie plantacje