Kolejna transza unijnych pieniędzy „idzie” w region

Kolejna transza unijnych pieniędzy „idzie” w region

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Samorządowcy nie przestają pracować nad zagospodarowaniem unijnych funduszy. W poniedziałek 31 lipca marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisze kilkanaście umów na dofinansowanie projektów wartych od kilkuset tys. do 10 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą na kulturę i dziedzictwo, efektywność energetyczną oraz rewitalizację.

Miasta i gminy Warmii i Mazur wzbogacą się o trasy rowerowe, estetycznie zagospodarowane tereny rekreacyjne i nową infrastrukturę turystyczną – parki, promenady, ścieżki dydaktyczne, kąpieliska, pomosty, hangary dla żaglówek czy miejsca postojowe dla camperów. Niemal 16 mln zł zainwestuje gmina i miasto Ełk w poprawę warunków komunikacyjnych. To m.in. 50 km zmodernizowanych dróg, nowe oświetlenie i wiaty przystankowe.

Beneficjentami podpisywanych w poniedziałek umów będą: Orzysz, Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Elbląg, Lidzbark, Węgorzewo, Stawiguda, Kętrzyn, Małdyty, Ełk, Dobre Miasto, Nadleśnictwo Dwukoły i Stowarzyszenie Luz Grupa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana