Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Dworcowej

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Dworcowej

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-55

W Olsztynie na ul. Dworcowej kierowca skody potrącił 47-letnią mieszkankę miasta, która przechodziła przez jezdnie po przejściu dla pieszych. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują do kierowców, aby dojeżdżając do przejść dla pieszych szczególnie wyostrzyli swoją uwagę oraz do pieszych, aby przed każdym przejściem przez jezdnię bardzo dokładnie się rozejrzeli i prawidłowo ocenili odległość nadjeżdżającego pojazdu.

W piątek (01.12.2017) po godz. 22:00 kierowca skody jadąc ul. Dworcową prawym pasem ruchu, podczas zjazdu ze skrzyżowania w ul. Kołobrzeską, nie ustąpił najechał na kobietę, która przechodziła przez jezdnię po pasach. 47-letnia mieszkanka Olsztyna z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Silne uderzenie przez samochód spowodowało u niej liczne złamania, urazy wielonarządowe oraz wstrząs mózgu. Kierowca skody już utracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

Dokładne okoliczności potrącenia będą wyjaśniać olsztyńscy policjanci w prowadzonym postępowaniu. Osobie, która spowodowała wypadek drogowy, zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KWP Olsztyn (IK/TM)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

29,5 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową

Zarząd województwa ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów służących