Kobiecy tenis opanuje Olsztyn

Kobiecy tenis opanuje Olsztyn

- Kategoria: Sport
0

PLAKAT-01.jpeg

​Już w najbliższą sobotę na kortach OKT Jodłowa w Olsztynie odbędzie się ciekawe wydarzenie tenisowe. Prawie 30 pań będzie rywalizowało o laur tej najlepszej.

Dawno nie było takiego turnieju dla kobiet, zazwyczaj w Olsztynie odbywają się rywalizacje dzieci i panów. Dlatego podjęto inicjatywę, aby i panie miały swoje tenisowe święto.

Na kortach nad jeziorem Ukiel będą rywalizować kobiety, które amatorsko uprawiają tenis ziemny. Do turnieju zgłosiły się dziewczyny nie tylko z Olsztyna, ale także z Iławy i Kwidzyna. Jak zapewniają Organizatorzy, poziom rozgrywek będzie wysoki, gdyż zgłosiły się te najlepsze.

Będziemy rywalizowały w singlu, według systemu pucharowego, a do tego organizujemy jeszcze tzw. turniej pocieszenia, a więc grania będzie sporo – mówi Joanna Arłukowicz – osoba organizująca turniej.

Organizatorzy liczą także, że wielu mieszkańców Olsztyna przyjdzie z ciekawości obejrzeć kilka pojedynków. Obiecują, że emocji nie zabraknie, bo jest o co grać.

Na najlepsze tenisistki czekają świetne nagrody ufundowane przez Sponsorów. Cieszymy się, że tak wiele firm zechciało z nami współpracować już od pierwszej edycji – chwali Organizatorka.

Mistrzostwa Warmii i Mazur będą pierwszym, ale jak mówi Organizatorka, nie ostatnim wydarzeniem tenisowym. Chcą tę tradycję podtrzymać i organizować turniej co roku, aby zaznaczyć swoją obecność na tenisowej mapie Polski.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie http://tenisolsztyn.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku

https://www.facebook.com/events/248631502296044/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili