Kobiecy Klub Piłkarski Stomil Visacom Olsztyn otwiera akademie piłkarskie dla dziewczynek

Kobiecy Klub Piłkarski Stomil Visacom Olsztyn otwiera akademie piłkarskie dla dziewczynek

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

fot. stomil.netfot. stomil.net

Kobiecy Klub Piłkarski Stomil Visacom Olsztyn otwiera Filię-Akademię w różnych miastach naszego województwa. Przy współudziale lokalnych samorządów, dyrektorów szkół, nauczycieli i animatorów pracujących na orlikach szkolnych zostaną utworzone Akademie Piłkarskie dla dziewczynek.

To dość duży program, który wdrażamy w życie i powinien pozytywnie wpłynąć na rozwój piłki kobiecej w naszym województwie, którą reprezentujemy na terenie kraju na poziomie I ligi. Chcemy pomóc lokalnym ośrodkom w większym propagowaniu piłki nożnej kobiet i  szybszemu ich rozwoju. Mamy ogromną nadzieję , że nasz wojewódzki związek również włączy się w tą akcję. Jesteśmy już po rozmowie z PZPN i liczymy na wsparcie przewodniczącego Pana Padewskiego – mówi Prezes Klubu Dariusz Maleszewski.

Prawą ręką Prezesa w tym przedsięwzięciu i realizacji programu jest koordynator projektu trener grup młodzieżowych naszego klubu Ewelina Balcewicz.

Głównym celem jest propagowanie piłki nożnej w małych miastach, gdzie kobieca piłka jest wciąż tematem mało powszechnym a dzieciom i ich rodzicom często brak środków finansowych na spełnianie piłkarskich marzeń w Olsztynie.

Zaczniemy od zajęć w Biskupcu i Mrągowie. Kolejnym etapem programu zostaną objęte: Olsztynek, Szczytno, Ostróda, Lubawa, Morąg i Lidzbark Warmiński – mówi Ewelina Balcewicz.

Źródło: KKP Stomil Visacom Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Obchody 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

Uczestnicy i widzowie inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w