Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Czterej mężczyźni kłusowali na rzece Młynówek w okolicy miejscowości Wielewo w gminie Braniewo. Sprawcy razili prądem ryby, a następnie je wyławiali. Został przyłapani na gorącym uczynku. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj (08.11.2017) około godz. 16:00 funkcjonariusz Społecznej Straży Rybackiej powiadomił policjantów, że na rzece Młynówek doszło do kłusownictwa. Czterech mężczyzn zostało zauważonych na gorącym uczynku.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni ogłuszali ryby przy użyciu agregatu prądotwórczego – impulsowego. Do czasu zatrzymania za bardzo się nie obłowili – złapali tylko jedną rybę. W dodatku pstrąga, który w okresie października i listopada znajduje się pod ochroną.

Ryby trafiła do magazynu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu, natomiast kłusownicy do policyjnego aresztu. Mężczyźni w wieku 35, 41 i 43 lata to mieszkańcy okolic Elbląga. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, którym popełniono przestępstwo. Kłusownicy usłyszeli zarzuty, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (MS/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja