Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Czterej mężczyźni kłusowali na rzece Młynówek w okolicy miejscowości Wielewo w gminie Braniewo. Sprawcy razili prądem ryby, a następnie je wyławiali. Został przyłapani na gorącym uczynku. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj (08.11.2017) około godz. 16:00 funkcjonariusz Społecznej Straży Rybackiej powiadomił policjantów, że na rzece Młynówek doszło do kłusownictwa. Czterech mężczyzn zostało zauważonych na gorącym uczynku.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni ogłuszali ryby przy użyciu agregatu prądotwórczego – impulsowego. Do czasu zatrzymania za bardzo się nie obłowili – złapali tylko jedną rybę. W dodatku pstrąga, który w okresie października i listopada znajduje się pod ochroną.

Ryby trafiła do magazynu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu, natomiast kłusownicy do policyjnego aresztu. Mężczyźni w wieku 35, 41 i 43 lata to mieszkańcy okolic Elbląga. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, którym popełniono przestępstwo. Kłusownicy usłyszeli zarzuty, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (MS/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koalicja w Radzie Miasta podpisana

Podczas piątkowej (14 grudnia) konferencji prasowej została formalnie