Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście – stracił prawo jazdy [NAGRANIE z ITS]

Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście – stracił prawo jazdy [NAGRANIE z ITS]

- Kategoria: Na sygnale
0

039439589538

Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem osobowego volkswagena i motocykla. Przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do jednego z olsztyńskich szpitali. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (16.09.2020) po godzinie 19:00 w Olsztynie na ul. Mochnackiego doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że odpowiedzialnym za spowodowanie wypadku drogowego był 24-letni kierowca volkswagena wyjeżdżający z parkingu. Przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście, który poruszał się lewym pasem ruchu ul. Mochnackiego (droga z pierwszeństwem) w kierunku ul. Grunwaldzkiej.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących, obaj byli trzeźwi. Na skutek poniesionych obrażeń 30-letni motocyklista został przetransportowany do szpitala, a zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Funkcjonariusze zdecydowali, aby 24-letniemu kierowcy volkswagena zatrzymać prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci przypominaja, że zgodnie z art. 177 kk sprawcy wypadku drogowego może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze apelują do każdej grupy uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Na uwagę zasługują newralgiczne miejsca takie jak m.in. skrzyżowania, przejścia dla pieszych czy wyjazdy z posesji i z drogi podporządkowanej. Nie należy zapominać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 340 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (25.10) o 11742 nowych