Kibice Stomilu Olsztyn będą manifestować pod ratuszem

Kibice Stomilu Olsztyn będą manifestować pod ratuszem

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

fot. wiadomosci.olsztyn.plfot. wiadomosci.olsztyn.pl

W piątek 12 lutego o godz. 14:00 odbędzie się manifestacja kibiców i sympatyków Stomilu Olsztyn. 

Przypomnijmy, że start Stomilu Olsztyn w ligowych rozgrywkach stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Klub ma bardzo trudną sytuację finansową, a Prezydent Olsztyna nie zgodził się na wsparcie klubu kwotą w wysokości 1,4 ml zł, gdyż jak stwierdził miasta na chwilę obecną na to nie stać.

Marsz manifestacyjny ruszy ze stadionu Stomilu pod olsztyński ratusz. Kibice chcą w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji prezydenta Piotra Grzymowicza, który odmówił wsparcia finansowego dla Stomilu. Czas trwania manifestacji zaplanowany jest na 2 godziny. Zbiórka kibiców w piątek 12 lutego o godzinie 13:30 pod stadionem Stomilu.

List otwarty grup kibicowskich Stomilu Olsztyn:

„Drodzy Stomilowcy oraz sympatycy olsztyńskiego sportu!

Powszechnie wiadomo, w jak trudnej sytuacji w ostatnim czasie znajduje się nasz klub. My, jako kibice tego klubu, nie możemy przejść obojętnie obok decyzji podejmowanych przez władze miasta. Obserwujemy kolejne absurdalne pomysły rządzących, w wyniku których, nasz klub, po raz kolejny znajduje się na skraju upadku. Nie chcemy by powtórzył się scenariusz z roku 2003, kiedy to MOKS Stomil ogłosił upadłość. W związku z tym, próbujemy otworzyć oczy włodarzom miasta.

W piątek 12 lutego organizujemy manifestację pod hasłem „Marsz na Ratusz – Ratujmy tradycję pokoleń!”. Chcemy uzmysłowić prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi oraz Radzie Miasta jaka siła drzemie w olsztyńskim sporcie. Tak, używamy tutaj ogólnego określenia, bo w obecnej chwili zagrożone jest istnienie naszego ukochanego Stomilu, ale wcześniej polityka władz doprowadziła do upadku takich inicjatyw sportowych jak olsztyńskie rugby, Rajd Kormoran, Memoriał im. H. Wagnera, który już dawno „wyprowadził się” z hali Urania, czy prestiżowy wyścig kolarski – Tour de Pologne, od lat omijający dziurawe drogi Olsztyna.

Dlatego też, wszystkich związanych z olsztyńskim sportem, zapraszamy w piątek 12 lutego o godzinie 14:00 pod siedzibę Stomil Olsztyn SA (al. Piłsudskiego 69a), skąd wyruszy przemarsz skierowany w stronę ratusza. Na manifestację zapraszamy wszystkich związanych z Olsztyńskim Klubem Sportowym „Stomil”, zarówno stałych bywalców trybun, jak i również wszystkich członków grup młodzieżowych oraz zawodników i trenerów pierwszej drużyny. Ponadto liczymy na obecność wszystkich tych, którym leży na sercu dobro olsztyńskiego sportu. Dziś walczymy o byt Stomilu, jutro pomocy mogą potrzebować inne dyscypliny, z tego powodu liczymy na wsparcie sympatyków, zawodników oraz działaczy pozostałych klubów sportowych ze stolicy Warmii.

Olsztyn to Stomil, Stomil to Olsztyn!

Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn”

Od piątku (29.01) trwa również akcja Milion dla Stomilu!, której celem jest zebranie pieniędzy na działalność zespołu w rozgrywkach I ligi. Do tej pory udało się zebrać  38 939 zł 06 gr.

Dostępne są następujące opcje cegiełek:

  • 245 zł – „cegiełka” na rzecz Stomilu Olsztyn + 5 zł za bilet na 5 wybranych spotkań.
  • 499 zł – „cegiełka” na rzecz Stomilu Olsztyn + 1 zł za karnet na rundę wiosenną.
  • 999 zł – „cegiełka” na rzecz Stomilu Olsztyn + 1 zł za karnet VIP na rundę wiosenną.

Jeśli ktoś nie może wpłacić cegiełki to można przelewać też mniejsze kwoty. Liczy się każda złotówka! – informuje klub.

Dane do przelewu:

Stomil Olsztyn S.A.
Al. Piłsudskiego 69a, 10-569 Olsztyn

Numer konta: 46 1600 1462 1840 4119 2000 0001
Tytułem: „darowizna” oraz imię i nazwisko lub nazwa firmy

Przelew QR kodem, kliknij tutaj.

Zbiórka potrwa do 7 lutego! W przypadku nie przystąpienia do rozgrywek Stomilu Olsztyn pieniądze zostaną zwrócone!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku