Sport

Karol Jabłoński zdobył jedenasty tytuł bojerowego mistrza świata w klasie DN

25 stycznia 2017 roku zakończyły się bojerowe mistrzostwa świata w USA. Mistrzowski tytuł bojerowego mistrza świata w klasie DN po raz jedenasty wywalczył Karol Jabłoński z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Regaty zostały rozegrane w USA na jeziorze Kegonsa koło Medison w stanie Wisconsin w dniach 23-25 stycznia. Startowało w nich 109 zawodników z 8 państw: USA, Kanady, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Węgier, Szwecji i Polski.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych wyścigi udało się rozegrać tylko pierwszego dnia zawodów. Mistrzostwa zakończyły się po trzech wyścigach, które bezprecedensowo wygrał Karol Jabłoński. Srebrny medal zdobył Matt Strubl (USA), a na trzecim stopniu podium stanął Michał Burczyński z klubu AZS UWM Olsztyn.

Jestem bardzo zadowolony i dumny ze stylu w jakim wygrałem te 3 wyścigi.  Słaby wiatr faworyzowały moich lżejszych, bardzo doświadczonych rywali.

Najbardziej cieszy wygrana z Amerykaninem Matem Struble, 3 krotnym mistrzem świata, przeciwko któremu żeglowałem po raz pierwszy. Była to oczekiwana przez wielu konfrontacja, którą bezapelacyjnie wygrałem – podsumował swój występ Karol Jabłoński.