Karatecy z Jonkowa na medal

Karatecy z Jonkowa na medal

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

karatecy-jonkowo

W dniu 6 października 2018 r. w Ciechanowie odbył się „VII Turniej o Puchar Prezydenta miasta Ciechanów”. W turnieju udział wzięło blisko 230 zawodników z 23 klubów z całego kraju, w tym m. in: Warszawy, Wrocławia, Płocka, Węgorzewa, Augustowa, Ostródy, Iławy, Szczytna. Wśród nich wystąpiła czteroosobowa reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie: Michalina Leszek, Jakub Smoliński, Filip Zakrzewski i Mateusz Strągowski.

Zawodnicy z Jonkowa przywieźli 4 medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Smoliński i Filip Zakrzewski, zaś  brązowymi medalistami zostali: Michalina Leszek oraz Mateusz Strągowski.

Pierwszy do rywalizacji przystąpił Jakub Smoliński, którego rywalem był zawodnik z Kalisza, Jakub Mielczarek. Reprezentant Jonkowa pojedynek prowadził pod swoje dyktando, dominując podczas całej walki. Ostatecznie po regulaminowym czasie walki jednogłośnie wygrał decyzją sędziów. W finale spotkał się z Julianem Białek z Gdyni, którego pokonał zdobywając wazari, czyli pół punktu, po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan. Tym samym został złotym medalistą w kategorii dzieci do 30 kg. Kuba powtórzył sukces sprzed roku, kiedy to również triumfował na tym turnieju, ale w kategorii niższej, do 25 kg. Był to świetny występ najmłodszego reprezentanta ASW Jonkowo po kilkumiesięcznej przerwie – podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener ASW Jonkowo.

Na najwyższym stopniu podium stanął również Filip Zakrzewski, dla którego był pierwszy start po pięciomiesięcznej przerwie. Nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i w swojej kategorii, kadetów do 50 kg, nie miał sobie równych. W pierwszej walce Filip zmierzył się z Miłoszem Łąckim z Włocławka, z którym wygrał przez wazari po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan. Finał w wykonaniu reprezentanta z Jonkowa był pokazem jego formy i wszechstronnych umiejętności. Walkę zakończył przed czasem najpierw zdobywając wazari po serii kopnięć na udo low kick oraz zdobywając kolejne wazari po skutecznym wyprowadzeniu kopnięcia na głowę mae geri jodan.

Tym razem na najniższym stopniu podium stanęli: Michalina Leszek oraz Mateusz Strągowski. Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom ASW Jonkowo, którzy godnie reprezentowali nasz Klub i region.

Serdeczne podziękowania kieruję również w stronę rodziców za pomoc i głośny doping, którym wspierali zawodników przy macie – podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener Akademii Sztuk Walki Jonkowo.

Zawodnicy Akademii Sztuk Walki Jonkowo udziałem w tym turnieju udanie rozpoczęli sezon startowy po wakacyjnej przerwie.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju dla Urzędu Gminy Jonkowo oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 – sensei Marek Bębenek.

A już za kilka dni reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo będą reprezentować nasz Klub, gminę i region podczas „Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP”, który w dniu 13 października 2018 r. odbędzie się w Białymstoku. Trzymajcie kciuki.

Źródło: ASW Jonkowo

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ukradł koparkę i spowodował nią kolizję. Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, kolizję i kradzież

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Korsze, który bez