Otwarcie Papugarni w Olsztynie

Otwarcie Papugarni w Olsztynie

- Kategoria: Ciekawostki
0

papuga

Olsztynianie będą mogli przekonać się czy papugi rzeczywiście gadają, jak wielki dziób ma tukan i ile owoców potrafi zjeść ara. Tego wszystkiego mieszkańcy miasta będą mogli doświadczyć w nowo powstałej Papugarni przy ulicy Lubelskiej 29 c. Wielkie otwarcie placówki odbędzie się w środę, 5 lipca 2017 r.

50 papug w jednym miejscu

Papugarnia to jedyne takie miejsce w województwie, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na przybyłych czeka blisko 50 papug reprezentujących aż 10 różnych gatunków, w tym m.in. rudosterki – malutkie papugi, przyjazne dzieciom, kakadu różowa – endemiczny gatunek, pochodzący z Australii czy Lora wielka – żeńskie przedstawicielki tego gatunku posiadają czerwone pióra, a samce zielone. Ponadto papugarnia stała się domem dla barwników, amazonek (jedne z najlepszych mówców w świecie papug), ar zielonoskrzydłych czy ar araraun.

Tańcząca Rita, gadający Aruś

Papugarnia to idealne miejsce aby poszerzyć wiedzę w niecodzienny sposób. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom placówki i ich prelekcjom zarówno młodsi jak i starsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym dlaczego papugi latają, jak wyglądają papuzie związki, dlaczego ptaki mają kolorowe pióra i po co im taki duży dziób. Wizyta na sali pozwoli dzieciom obcować z egzotycznymi ptakami, obserwować ich naturalne zachowania, ale także da możliwość nakarmienia i pogłaskania tych kolorowych ptaków. W papuzim domu na przybyłych czeka m.in. ara zielonoskrzydła o imieniu Rita, która oczarowuje swoim gadaniem i tańcem, a Ci, którzy marzyli o papudze na ramieniu z pewnością polubią Arusia – specjalistę od powtarzania słów i ogromnego fana siedzenia na ramieniu.


Nakarm papugę

Na ponad 250 metrach kw. Papugarni każdy miłośnik ptaków znajdzie coś dla siebie. Oprócz obserwacji zwierzaków przybyli będą mogli także nakarmić ptaki! Pokarm w postaci ziaren czy kolorowych warzywno-owocowych szaszłyków będzie można podawać oswojonym zwierzętom z dłoni. Te i wiele innych atrakcji będzie udostępnione już od jutra dla zwiedzających oferując im niecodzienny sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodziną i znajomymi.

Koszt biletu ulgowego to 15 zł. Za normalny bilet będzie trzeba zapłacić 19 zł. W ofercie papuziego domku będą także bilety rodzinne i grupowe oraz możliwość organizacji urodzin.

Źródło: mat. prasowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na