Kibice Stomilu Olsztyn będą manifestować

Kibice Stomilu Olsztyn będą manifestować

- Kategoria: Wiadomości
0

manifestacja-kibicow-stomilu

W piątek 12 lutego o godz. 14:00 odbędzie się manifestacja kibiców i sympatyków Stomilu Olsztyn. Protest odbędzie się pod hasłem „Marsz na Ratusz – Ratujmy tradycję pokoleń!”.

Marsz manifestacyjny ruszy ze stadionu Stomilu pod olsztyński ratusz. Kibice chcą w ten sposób uzmysłowić prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi oraz Radzie Miasta jaka siła drzemie w olsztyńskim sporcie.

List otwarty grup kibicowskich Stomilu Olsztyn:

„Drodzy Stomilowcy oraz sympatycy olsztyńskiego sportu!

Powszechnie wiadomo, w jak trudnej sytuacji w ostatnim czasie znajduje się nasz klub. My, jako kibice tego klubu, nie możemy przejść obojętnie obok decyzji podejmowanych przez władze miasta. Obserwujemy kolejne absurdalne pomysły rządzących, w wyniku których, nasz klub, po raz kolejny znajduje się na skraju upadku. Nie chcemy by powtórzył się scenariusz z roku 2003, kiedy to MOKS Stomil ogłosił upadłość. W związku z tym, próbujemy otworzyć oczy włodarzom miasta.

W piątek 12 lutego organizujemy manifestację pod hasłem „Marsz na Ratusz – Ratujmy tradycję pokoleń!”. Chcemy uzmysłowić prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi oraz Radzie Miasta jaka siła drzemie w olsztyńskim sporcie. Tak, używamy tutaj ogólnego określenia, bo w obecnej chwili zagrożone jest istnienie naszego ukochanego Stomilu, ale wcześniej polityka władz doprowadziła do upadku takich inicjatyw sportowych jak olsztyńskie rugby, Rajd Kormoran, Memoriał im. H. Wagnera, który już dawno „wyprowadził się” z hali Urania, czy prestiżowy wyścig kolarski – Tour de Pologne, od lat omijający dziurawe drogi Olsztyna.

Dlatego też, wszystkich związanych z olsztyńskim sportem, zapraszamy w piątek 12 lutego o godzinie 14:00 pod siedzibę Stomil Olsztyn SA (al. Piłsudskiego 69a), skąd wyruszy przemarsz skierowany w stronę ratusza. Na manifestację zapraszamy wszystkich związanych z Olsztyńskim Klubem Sportowym „Stomil”, zarówno stałych bywalców trybun, jak i również wszystkich członków grup młodzieżowych oraz zawodników i trenerów pierwszej drużyny. Ponadto liczymy na obecność wszystkich tych, którym leży na sercu dobro olsztyńskiego sportu. Dziś walczymy o byt Stomilu, jutro pomocy mogą potrzebować inne dyscypliny, z tego powodu liczymy na wsparcie sympatyków, zawodników oraz działaczy pozostałych klubów sportowych ze stolicy Warmii.

Olsztyn to Stomil, Stomil to Olsztyn!

Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn

Tak, jak już wcześniej zapowiedziano, w czasie trwania piątkowej manifestacji kibiców Prezydent Olsztyna będzie nieobecny.

– Nie będzie mnie wówczas w Olsztynie i nie będę mógł wysłuchać tego, co mają do powiedzenia fani sportu. Ponad miesiąc temu przyjąłem zaproszenie do Katowic na „4 Design Days”, czyli jednych z największych w Europie spotkań, podczas których jest mowa o architekturze i aranżacji przestrzeni. Podpatrujemy tam trendy, aby te najlepsze rozwiązania stosować także w naszym mieście. Będę tam jednym z panelistów

– Kibice jednak będą mogli wyartykułować swoje zdanie. Mam nadzieję, że w sposób kulturalny i odpowiedzialny, bez zakłócania porządku. W związku z tym, żeby skutki manifestacji jak najmniej odczuli postronni olsztynianie, zdecydowałem, że nie będzie zgody na przemarsz uczestników pochodu w godzinach komunikacyjnego szczytu Aleją Piłsudskiego od stadionu do ratusza. Samo zgromadzenie jednak może się odbyć – poinformował Piotr Grzymowicz.

Zbiórka uczestników zgromadzenia odbędzie się ok. godz. 13:30 przy Al. Piłsudskiego na wysokości Stadionu Stomilu. Następnie ok. godz. 14:00 rozpocznie się przemarsz Al. Piłsudskiego w kierunku Ratusza (przemarsz wyłącznie chodnikami wzdłuż ulicy), gdzie ok. godz. 16:00 planowane jest zakończenie manifestacji.

W związku z planowaną manifestacją w godz. 13:30-16:00, mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył