Joanna Jędrzejczyk po raz piąty obroniła tytuł mistrzyni świata UFC

Joanna Jędrzejczyk po raz piąty obroniła tytuł mistrzyni świata UFC

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

fot. UFCfot. UFC

Joanna Jędrzejczyk w swojej piątej obronie tytułu mistrzowskiego skrzyżowała rękawice z Jessicę Andrade. Polka zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziów i po raz piąty obroniła pas mistrzyni wagi słomkowej.

Joanna Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB) po raz piąty obroniła tytuł mistrzyni świata UFC wagi słomkowej. Podczas gali UFC 211 w Dallas, olsztynianka reprezentująca klubu American Top Team pokonała jednogłośnie na punkty Jessicę Andrade (16-6, 5 KO, 7 SUB). Sędziowie punktowali 50-45, 50-45, 50-44 Joanny Jędrzejczyk. Dla olsztynianki było to 14. zwycięstwo w karierze.

Joanna Jędrzejczyk to najlepsza zawodniczka UFC bez podziału na kategorie wagowe. Mistrzowski pas wywalczyła 14 marca 2015 roku pokonując przez TKO na gali UFC 185 w Dallas, Amerykankę Carlę Esparzę.

Pierwsza obrona mistrzowskiego pasa miała miejsce 20 czerwca 2015 roku na gali UFC w Berlinie, kiedy to olsztynianka pokonała przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Amerykankę Jessicę Penne.

Drugiej obrona miała miejsce 4 listopada 2015 roku na gali UFC Fight Night w Melbourn. Olsztynianka pokonała przez jednogłośną decyzję sędziów (49-46, 49-46, 50-45) Kanadyjkę Valerie Leturneau.

Trzecia obrona mistrzowskiego tytułu odbyła się na początku lipca 2016r. Podczas finałowej gali The Ultimate Fighter 23 w Las Vegas. Po bardzo ciężkiej 5-rundowej walce Joanna Jędrzejczyk pokonała na punkty Brazylijkę Claudię Gadelhę (13-2, 2 KO, 6 SUB). Sędziowie punktowali 48:45, 48:46 i 48:46 dla olsztynianki.

12 listopada na gali UFC 205 w Nowym Jorku w swojej czwartej obronie tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk skrzyżowała rękawice z Karoliną Kowalkiewicz. Po bardzo ciężkiej 5-rundowej walce lepsza okazała się 29-letnia olsztynianka, która wygrała jednogłośną decyzją sędziów na punkty.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał