Joanna Jędrzejczyk po raz czwarty obroniła mistrzowski pas UFC

Joanna Jędrzejczyk po raz czwarty obroniła mistrzowski pas UFC

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

fot. screen youtube.com/UFCfot. screen youtube.com/UFC

12 listopada na gali UFC 205 w Nowym Jorku olsztynianka Joanna Jędrzejczyk w swojej czwartej obronie tytułu mistrzowskiego UFC wagi słomkowej skrzyżowała rękawice z Karoliną Kowalkiewicz. Po bardzo ciężkiej 5-rundowej walce lepsza okazała się 29-letnia olsztynianka, która wygrała jednogłośną decyzją sędziów na punkty.

Joanna Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 SUB) po raz czwarty obroniła tytuł mistrzyni świata UFC wagi słomkowej. Podczas gali UFC 205 w słynnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku, olsztynianka reprezentująca klubu American Top Team pokonała w na punkty Karolinę Kowalkiewicz (Gracie Barra Łódź) (13-3, 2 KO, 6 SUB). Sędziowie punktowali 49:46, 49:46 i 49:46 dla olsztynianki.

Joanna Jędrzejczyk stoczyła 13 zawodowych walk w MMA i wszystkie wygrała. W UFC stoczyła siedem pojedynków, a mistrzowski pas zdobyła 14 marca 2015 roku pokonując przez TKO na gali UFC 185 w Dallas, Amerykankę Carlę Esparzę.

Pierwsza obrona mistrzowskiego pasa miała miejsce 20 czerwca 2015 roku na gali UFC w Berlinie, kiedy to olsztynianka pokonała przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Amerykankę Jessicę Penne.

Druga obrona miała miejsce 4 listopada 2015 roku na gali UFC Fight Night w Melbourn. Olsztynianka pokonała przez jednogłośną decyzję sędziów Kanadyjkę Valerie Leturneau. Trzecia obrona mistrzowskiego tytułu odbyła się na początku lipca br. Podczas finałowej gali The Ultimate Fighter 23 w Las Vegas. Po bardzo ciężkiej 5-rundowej walce Joanna Jędrzejczyk pokonała na punkty Brazylijkę Claudię Gadelhę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27