Jeleń zaatakował grzybiarzy

Jeleń zaatakował grzybiarzy

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Młody samiec jelenia zaatakował wczoraj (09.09) czterech grzybiarzy na terenie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Jeleń prawdopodobnie jest przyzwyczajony do ludzi, a w okresie trwającego właśnie rykowiska, wziął ich za swoich rywali.

Do ataków jeleni na ludzi dochodzi niezwykle rzadko. A gdy już tak się stanie winni są zazwyczaj… sami ludzie. Tak też było najprawdopodobniej w lesie zarządzanym przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, gdzie byk, czyli samiec jelenia zaatakował wczoraj (tj. 9 września) czterech grzybiarzy. Jednego z mężczyzn przewrócił na ziemię. Jego kompan, ratując kolegę, dźgnął jelenia scyzorykiem w nogę. Dopiero to sprawiło, że zwierzę zrezygnowało z dalszego ataku.

– W miejscu w którym doszło do ataku widać było na ziemi wyraźne ślady walki – opowiadają leśnicy z Górowa Iławeckiego. Byk, który zaatakował grzybiarzy to młody jeleń. – Najprawdopodobniej jest przyzwyczajony do ludzi. Regularnie żywił się jabłkami w sadzie sąsiadującym z kompleksem leśnym na terenie którego doszło do ataku. A że trwa właśnie okres godowy jeleni mógł wziąć grzybiarzy za swoich rywali – podejrzewają górowscy leśnicy.

Burza hormonów sprawia, że podczas rykowiska jelenie są bardzo aktywne. Chociażby podczas pogoni byków za samicami może dojść do przypadkowego stratowania człowieka – szczególnie w gęstych fragmentach lasu, gdzie widoczność jest ograniczona. Dlatego prosimy o roztropność i zwrócenie uwagi, że las jest domem wielu zwierząt – informuje Adam Pietrzak, rzecznik RDLP w Olsztynie.

Źróło: RDLP w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Ponad 30 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (23.09) o 974 nowych