Jechał pijany i z zakazem prowadzenia

Jechał pijany i z zakazem prowadzenia

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierowcę, który stanowił potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca był nietrzeźwy, przekroczył w mieście prędkość i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. O konsekwencjach jego bezmyślnego zachowania zdecyduje wkrótce sąd.

Wczoraj (16.04.2018) przed godz. 15:00 funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki, prowadząc kontrolę statyczną przy ul. Warszawskiej, zatrzymali do kontroli skodę, której kierowca poruszał się z prędkością 92 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h.

Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec gm. Olsztynek. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci drogówki wyczuli od niego alkohol. Po zbadaniu policyjnym alkomatem, okazało się, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemie okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. Mieszkaniec gm. Olsztynek za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym oraz 8 punktami karnymi.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie tłumaczył się przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej (od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności) grozi mu wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Olsztyn (ik/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili