Jarmark Wielkanocny i warsztaty rękodzieła w Gminie Dywity

Jarmark Wielkanocny i warsztaty rękodzieła w Gminie Dywity

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Kiermasz pysznej żywności regionalnej, rękodzieło i ozdoby świąteczne oraz warzywa i owoce od lokalnych producentów – to wszystko znajdziecie na IV Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w sobotę 8 kwietnia w godz. od 9.00-13.00 w dywickiej Stodole. Tego samego dnia odbędą się także warsztaty rękodzielnicze „Gady Folk Art” w Gadach.

Szukacie pysznego i zdrowego zaopatrzenia na święta wielkanocne? Takie tylko w najładniejszym i najbardziej klimatycznym targowisku w regionie, czyli w Stodole w Dywitach! Na pewno znajdziecie tu  swojskie wędliny, kiełbasy i mięsiwo, pyszny chleb, miód z własnej pasieki, sery, jaja, ryby z warmińsko-mazurskich jezior, wypieki, ciasta, sękacze, czy soki i przetwory.

– To nie wszystko, bo będą też owoce i warzywa od lokalnych rolników i sadowników, a także kwiaty, sadzonki, nasiona – zapowiada Magdalena Klach-Chęcmanowska z Urzędu Gminy w Dywitach.

Wszystko co znajdziecie na dywickim targowisku jest zdrowe, smaczne i co najważniejsze, wytworzone według tradycyjnych receptur, które wykluczają dodawanie polepszaczy smaku.

– Zapraszamy serdecznie na przedświąteczne zakupy do Dywit! – zachęca wójt Jacek Szydło. – U nas poczujecie klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych!

Co ważne, oprócz lokalnych przysmaków na gości Stodoły czekać będzie także rękodzieło i ozdoby świąteczne m.in. palmy wielkanocne, jaja z tasiemek, pisanki, zabawki z materiału. Cały jarmark będzie się odbywał w wielkanocnej scenografii. W Stodole będą królować tego dnia piękne, kolorowe i okazałe palmy.

Gady Folk Art

To jednak nie wszystko jeśli chodzi o przedświąteczna ofertę w Gminie Dywity. Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach przygotował coś dla osób, które własnoręcznie będą chciały wykonać ozdoby i pamiątki świąteczne do domu. Podczas kolejnej już edycji Wielkanocnych Warsztatów Rękodzieła „Gady Folk Art”  również w sobotę 8 kwietnia w godz. od 11.00-15.00 w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach z pomocą instruktorek będzie można wykonać: palmy i wianki wielkanocne, pisanki, romantyczne jajka decoupage, ceramiczne baranki, zajączki i kurki, palmy wielkanocne i wycinanki kurpiowskie – kartki wielkanocne.

– Dzień przed Niedzielą Palmową pod okiem wybitnych instruktorów będzie można stworzyć unikalny, wiosenny wystrój w naszych wnętrzach – mówi Aneta Fabisiak-hill, dyrektor Gok Dywity.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci, które poprowadzi Biblioteka Publiczna w Dywitach. Miłą atmosferę dopełni bufet kawowy.

Koszt udziału w warsztatach (materiały): 15 złotych od osoby, płatne w dniu warsztatu. Informacje: GOK Dywity, tel.: 895120123, mail: gokdywity@wp.pl, www.gokdywity.eu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na