Jakie powinno być olsztyńskie Zatorze?

Jakie powinno być olsztyńskie Zatorze?

- Kategoria: Wiadomości
1

zatorze

Jakie powinno być olsztyńskie Zatorze? Co unikatowego jest na tym osiedlu a co należy zmienić? Federacja FOSa we współpracy z Koalicją dla Zatorza oraz Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Młyn” i Radą Osiedla Podleśna zapraszają mieszkańców na spacer badawczy, czyli konsultacje w terenie. Start w poniedziałek (16 lipca) o godzinie 17:30 spod siedziby Rady Osiedla Podleśna, ul. Zamenhofa 1.

Celem spaceru jest zebranie opinii, wniosków, pomysłów na temat funkcjonowania Zatorza – informuje Monika Hausman-Pniewska, ze stowarzyszenia Fosa – zbierzemy opinie na temat czterech stref: SPOŁECZEŃSTWO (więzi sąsiedzkie, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, rekreacja itp), PRZESTRZEŃ (krajobraz, zieleń, podwórka, zagospodarowanie terenu itp.), KOMUNIKACJA (chodniki, drogi, linie autobusowe, ścieżki rowerowe itp) i GOSPODARKA (lokale, usługi, handel, przedsiębiorczość itp).

Spacer ma potrwać około 1,5 godziny. W tym czasie uczestnicy przejdą się ulicami: Zamenhofa do Jagiellońskiej, wejdą na Górkę Jasia, a stamtąd przejdą się ulicy Borowej, na konsultacje zostaną zakończone.

Spotkanie jest elementem konsultacji społecznych,w sprawie założeń do Programu Przestrzennego Rozwoju Północnego Obszaru Olsztyna, które ogłosił Prezydent Olsztyna.

Organizatorem spaceru jest Federacja FOSa we współpracy z Koalicją dla Zatorza, Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Młyn” i Radą Osiedla Podleśna.

Źródło: UM Olsztyna

1 Komentarz

  1. Zrobic wiadukt z Poprzecznej na Lubelską i się ruch rozładuje megastycznie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zmienia siedzibę

Od 1 maja 2019 roku OZK SP. Z