Jakich mieszkań szukamy w Olsztynie?

Jakich mieszkań szukamy w Olsztynie?

- Kategoria: Wiadomości
0

klucze

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego to największy rynek mieszkaniowy w regionie. Obecnie wg. danych portalu RynekPierwotny.pl osoby zainteresowane zakupem nowego lokum w Olsztynie mają do wyboru 557 ofert w 15 inwestycjach, a cena średnia cena mkw. wynosi 6400 zł. Jakich więc mieszkań szukają osoby, chcące zamieszkać w Olsztynie i czy opłaca się w nim zainwestować?

Najem krótkoterminowy w Olsztynie?

Średniowieczne zabytki, zadbane parki, 16 jezior i pełne darów natury lasy sprawiają, że Olsztyn jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą połączyć zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

Z roku na rok stolicę województwa warmińsko-mazurskiego wybiera coraz więcej osób, które chcą odetchnąć od zgiełku dużego miasta, a jednocześnie mieć dostęp do bogatej oferty rozrywkowo-kulturalnej. Nie bez powodu stolica Warmii i Mazur została doceniona przez brytyjski dziennik The Guardian, jako jedno z największych odkryć podróżniczych 2019 roku*.

Potencjał miasta i rosnące zainteresowanie turystyką w regionie coraz częściej skłaniają  inwestorów do zakupu mieszkań dedykowanych m.in. najmowi krótkoterminowemu. Jak podkreśla Jan Dziekoński, ekspert Mzuri:

Olsztyn to dynamiczne miasto wojewódzkie, które posiada uczelnie wyższą, jest siedzibą firm, start-upów i jednostek administracyjnych, tworzy więc bogaty potencjał dla pozyskiwania najemców. Jednakże w odróżnieniu od innych, zwłaszcza większych miast, cechuje się ograniczoną podażą mieszkań – niewielka jest zarówno liczba inwestycji deweloperskich, jak i oferta na rynku wtórnym. Powoduje to, że nawet mimo relatywnie wysokich cen mieszkań (np. w stosunku do Łodzi, czy Katowic) stopy zwrotu z najmu mogą przewyższać największe miasta wojewódzkie w Polsce.

O jakie mieszkania pytają Olsztynianie?

Dwa lub trzy pokoje o średnim metrażu wynoszącym prawie 59 mkw. — takie mieszkania wiodą prym na Olsztyńskim rynku mieszkaniowym. Według rankingu inwestycji* przeprowadzonym przez RynekPierwotny.pl, w IV kw. 2019 roku Olsztynianie najczęściej pytali o mieszkania położone w zielonej okolicy z dobrym dojazdem do centrum miasta jak Osiedle Tęczowy Las oraz Osiedle Libero. Zainteresowaniem cieszyła się również inwestycja zlokalizowana w samym centrum Olsztyna – Centaurus.

Nagrodzone inwestycje cechuje nowoczesna architektura, wysoka jakość wykonania, dobry dostęp do komunikacji miejskiej oraz zaplecza handlowo-usługowego.

Bogactwo oferowanych metraży w wymienionych inwestycjach i bliskość jezior sprawia, że mieszkańcy Olsztyna mogą znaleźć w nich nie tylko swoje wymarzone lokum, ale również lokal, który może zostać zakupiony w celach inwestycyjnych. Warto jednak przypomnieć w tym miejscu, że inwestycja w mieszkanie łączy się nieodłącznie z ryzykiem, które kupujący zawsze powinni wcześniej gruntownie przeanalizować i utwierdzić się w przekonaniu, że są w stanie je podjąć.

*https://www.theguardian.com/travel/2019/jul/02/poland-lake-district-rivers-canoe-kayak-cycling
**https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/olsztyn/ocena-q4-2019/

RynekPierwotny.pl – największy ogólnopolski portal zawierający oferty mieszkań i domów od deweloperów. Od ponad 10 lat pomaga osobom szukającym w wyborze i zakupie własnego „M”. Serwis zawiera ponad 70 000 ofert: domów, mieszkań, lokali użytkowych oraz lokali inwestycyjnych. Swoich klientów wspiera również poradami ekspertów oraz bazą wiedzy zawierającą najważniejsze kwestie związane z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym.

Źródło: informacja prasowa portalu RynekPierwotny.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

10 nowych przypadków koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim. Zmarła 19 osoba

Dziś (29.03) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79