Jaki ma być Olsztyn przyszłości? Ty decydujesz! – debata o ekopatriotyzmie

Jaki ma być Olsztyn przyszłości? Ty decydujesz! – debata o ekopatriotyzmie

debata-wwf

Niepokoją Cię plany budowy drogi ekspresowej S-61 Via Baltica i Rail Baltica? Bierność rządów wobec zmian klimatycznych, które prowadzą do klęsk żywiołowych – susze, huragany, powodzie? Chciałbyś, aby miasto wycofało się ze szkodliwych gałęzi przemysłu? Tylko Ty możesz to zmienić. Zanim oddasz swój głos w wyborach, przepytaj kandydata jak zamierza to zmienić. Już 6 maja Fundacja WWF Polska zaprasza mieszkańców Olsztyna na pierwszą z cyklu debatę o ekopatriotyzmie pt. „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?”. W czasach pokoju to właśnie dbanie o nasze dziedzictwo przyrodnicze – w skali lokalnej i krajowej, jest naszym obywatelskim obowiązkiem.

 

Kogo tu spotkasz?

Fundacja WWF Polska organizuje cykl 4 debat majowych z udziałem polityków największych partii, dziennikarzy i lokalnych liderów opinii, w trakcie których odbędzie się dyskusja o tym, z jakimi problemami środowiskowymi borykają się poszczególne miasta i sposobach ich rozwiązywania.

W Olsztynie, swoją obecność w roli prelegentów potwierdzili już: Bożena Kamińska (PO), Andrzej Maciejewski (Kukiz’15), Monika Falej (Wiosna). Czyste środowisko (bądź jego brak) to kwestia, która dotyka wszystkich, niezależnie od wyznawanych poglądów.

Polacy są ekopatriotami

Czyste powietrze, zahamowanie zmian klimatu, rzeki i Bałtyk pełne życia, lasy w których zachowano bioróżnorodność to wyzwanie dla nas wszystkich. Polacy są ekopatriotami i zdają sobie sprawę
z zagrożeń jakie niesie za sobą degradacja przyrody. Sprawdziliśmy to! Ponad 80% z nas obawia się zanieczyszczenia powietrza, wód i gleb, ponad 60% zmiany klimatu, ponad połowa wycinki lasów, blisko połowa klęsk naturalnych. Prawie 70% chce by głównym źródłem energii stały się odnawialne źródła.[1]

Wybierz bezpieczną przyszłość

W odpowiedzi na oczekiwania Polaków Fundacja WWF Polska sprawdziła, jak tak naprawdę będzie wyglądała rzeczywistość obywateli Rzeczypospolitej Polskiej za 30 lat. W raporcie „2050 Polska dla Pokoleń”, przygotowanego przez Boston Consulting Group (BCG) we współpracy z WWF Polska przedstawiono dwa scenariusze wydarzeń w niedalekiej przyszłości. Pierwszy, niebezpieczny dla człowieka, zakładający prowadzenie dotychczasowej polityki ekologicznej. Drugi, bezpieczny, stawiający na zmianę. To od nas zależy, który scenariusz się spełni. Jeszcze mamy czas żeby postawić na bezpieczną przyszłość. Bądź z nami!

Debata odbędzie się 6 maja o godz. 18:00 w „Eranova – Miejsce Kreatywnej Aktywności” na Alei Obrońców Tobruku 3 w Olsztynie.

Więcej informacji o kampanii: www.ekopatrioci.pl

Facebook: https://www.facebook.com/Ekopatrioci/

[1] Raport ośrodka badawczego Kantar Millward Brown dla WWF Polska pt. „Postawy Polek i Polaków wobec polityki ochrony środowiska”.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka S16

Wczoraj (29.05) podpisana została umowa z wykonawcą w