Jaką wieżę wybrać do domu?

Jaką wieżę wybrać do domu?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

article-thumb1

Nie wyobrażasz sobie dnia bez słuchania muzyki? Jeśli jesteś audiofilem, na pewno zależy Ci na dźwięku najlepszej jakości, możliwości puszczania utworów z różnych nośników zewnętrznych, puszczania ukochanych płyt i MP3. Zobacz zatem, jaka wieża stereo sprawdzi się w Twoim domu najlepiej. Poznaj cechy nowoczesnych urządzeń i rozważ zakup jednego z nich. Słuchaj muzyki w najlepszy wydaniu!

Nowoczesne wieże miniaturowe: mini i mikro

Mieszkasz w mieszkaniu w bloku i nie możesz sobie pozwolić na urządzenie zajmujące dużo przestrzeni? Nie przejmuj się, dla osób takich jak Ty oraz ceniących minimalistyczne rozwiązania wymyślano dwie wersje wieży stereo w pomniejszonym wydaniu: najpierw mini, potem mikro. Nie obawiaj się, że dźwięki słyszalne są na nich gorzej. Poza tym w razie przyjęcia urządzanego w domu będziesz mógł wykorzystać amplituner do wieży stereo.

Wieże stereo mini i mikro składają się z głównej jednostki i kolumn, najczęściej dwóch. W głównej jednostce znajdują się elementy wieży, a więc – w zależności od konkretnego modelu! – radio, wzmacniacz, odtwarzacz płyt (CD, ale czasem też DVD), dysk twardy, kieszeń na kasety, porty i dodatkowe wejścia. Znajdziesz tu również panel kontrolny z pokrętłami i czujnik umożliwiający korzystanie z pilota.

article-thumb

Komponentowe wieże stereo dla wymagających

Klasyczna wieża stereo – czy to w normalnym rozmiarze, czy miniaturowym – nie jest dla Ciebie wystarczająca? Zainteresować Cię może wieża składająca się z modułów możliwych do łączenia w dowolny sposób. Mało tego: niezależnie od marek! W zestawie znajdziesz odtwarzacz do płyt CD, wzmacniacz stereo i kolumny głośnikowe. Resztę dobierzesz wedle swoich upodobań i oczekiwań.

Czym komponentowe wieże stereo przeważają nad zintegrowanymi? Przede wszystkim mocą muzyczną uzyskiwaną przez wzmacniacz, a zaraz potem przez kolumny głośnikowe. Możesz liczyć na wyższą dynamikę dźwięku oraz dźwięk naturalny, przyjemny dla ucha.

O czym pamiętać podczas wybierania głośników?

Poszukujesz idealnych głośników do słuchania muzyki w wysokiej jakości? Zwracaj uwagę na ich moc. Podana w watach, odpowiada za to, z jaką głośnością będą grać Twoje ulubione utwory. Jeśli kupujesz kolumny głośnikowe, weź pod uwagę fakt, że w pojedynczej kolumnie znajduje się nawet kilka głośników. Najtańsze rozwiązania oferują pojedynczy głośnik średniotonowy, a nieco droższe dwa lub trzy, w tym niskotonowe i wysokotonowe.

article-thumb1

Najlepszy materiał wykonania kolumny to lakierowane drewno. Tańsze odpowiedniki tworzy się z płyty wiórkowej. Z kolei materiał głośników do wieży stereo to tworzywo sztuczne, a w profesjonalnych modelach mieszanka tworzywa i kevlaru.

Wieża stereo jako odtwarzacz filmów?

Chcesz wykorzystywać swoją nową wieżę stereo w funkcji kina domowego? Upewnij się, że odtwarza nie tylko płyty CD, ale również DV – to na początek. Przyda Ci się także kompatybilność z formatami komputerowymi, np. DivX lub Avi. Dzięki tej rozszerzonej funkcjonalności będziesz mógł urządzać rodzinne seanse kinowe w przytulnym salonie. Zaproś też znajomych na tematyczny wieczór filmowy.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dobra Energia dla Olsztyna wybuduje w stolicy Warmii i Mazur ekociepłownię

Firma Dobra Energia dla Olsztyna wybuduje w stolicy