Jak zadbać o swój rozwój?

Jak zadbać o swój rozwój?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

kos

Wielu z nas uważa, że nie ma czasu na rozwój osobisty. Zapominamy, że istnieje wiele sposobów, które nie zajmują wiele czasu, a pozwalają nam się rozwijać. Każdy z nas może wygospodarować przynajmniej kwadrans czasu na ten cel. Jak zatem zadbać o swój rozwój? W poniższym tekście przedstawiamy kilka rad. Zachęcamy do lektury!

Czas i systematyczność

Wielu z nas powie, że w zabieganym tempie życia nie ma czasu myśleć o rozwoju osobistym. Inni powiedzą, że wolą odpocząć niż poświęcać godziny na rozwijanie się. Oczywiście to nieprawda. Nie musimy od razu poświęcać na ten cel bardzo dużo swojego czasu. Wystarczy nauczyć się systematyczności i poświęcać na rozwój kilka minut dziennie. Przecież każdy z nas znajdzie je w swoim nawet napiętym grafiku! Organizacja i zarządzanie naszym czasem są najważniejsze.

Posłuchajmy podcastu

Są to internetowe audycje radiowe, które trwają kilkanaście minut. Możemy ich posłuchać na spacerze z psem, w drodze do pracy czy podczas sprzątania domu. Ich tematyka jest bardzo różnorodna. Począwszy od biznesu, przez zdrowe żywienie, aż po sport.

Przeczytajmy dobry artykuł

Mamy swoje pasje, zajmujemy się określoną branżą. Warto pogłębiać w tym zakresie naszą wiedzę i przeczytać dobry artykuł w branżowym czasopiśmie.

Obejrzyjmy filmik

W dobie wszechobecnego Internetu w sieci możemy znaleźć wszystko. Dlaczego by nie wykorzystać tego medium do poszerzania naszej wiedzy? Doskonałym narzędziem do tego celu mogą być filmiki na Youtubie. Możemy się z nich nauczyć wiele praktycznych umiejętności. Przykładowo, jak upiec tort, zrobić makijaż rozświetlający, czy jak zawiązać krawat.

Artykuły w obcych językach

Dbajmy o kontakt z językiem obcym na co dzień. Obecnie nie musimy kupować obcojęzycznych gazet, żeby przeczytać dobry artykuł w innym języku. Wystarczy Internet i dobry portal publikujący treści w języku obcym.

Kursy i szkolenia

Doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy w konkretnym temacie są branżowe kursy i szkolenia. Często pracodawca sam finansuje nam takie zdobywanie wiedzy. Jednak, jeżeli nie mamy takiego szczęścia, to możemy skorzystać z kursów online dostępnych w sieci. Część z nich jest darmowa, a cześć płatna. Możemy w taki sposób zwiększyć naszą wiedzę z marketingu, matematyki, zarządzania finansami, języków obcych i wielu innych dziedzin. W przypadku korzystania z kursów online warto założyć sobie, że będziemy przerabiać jedną lekcję dziennie. Systematyczność jest bardzo ważna.

Doskonalmy ważne dla nas umiejętności

Każdy z nas ma umiejętności, które chciałby rozwijać. Bardzo ważna jest regularność, więc poświęćmy na ten cel kwadrans dziennie. Możemy ćwiczyć w tym czasie grę na instrumencie, malowanie, powtarzać słówka z języka obcego czy ćwiczyć.

Czytajmy książki

Książki rozwijają nasze horyzonty. A wieczór z książką po ciężkim dniu jest wspaniałym odpoczynkiem. Każdy z nas znajdzie publikacje dostosowane do gustu. Jedni wybiorą książki podróżnicze, inni romanse albo kryminały. Nie ważne, jaki gatunek lubimy, ale pamiętajmy, żeby nie zaniedbywać tej czynności.

Finansowanie własnego rozwoju

Chcemy się rozwijać, jednak nie posiadamy odpowiednich funduszy finansowych, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Brak środków finansowych nie może być przeszkodą w realizacji naszych marzeń. Z pomocą przychodzą pożyczki przez Internet dostępnych na stronie proficredit.pl. Ich główna zaleta to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet w przyszłości wymagają spłaty. Z tego względu upewnijmy się, czy pożyczki przez Internet nie będą stanowiły zbytniego obciążenia dla naszego budżetu domowego.

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Korytarza życia” oraz jazda na tzw. „suwak”. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy