Jak urządzić udaną konferencję? Poznaj kilka prostych punktów

Jak urządzić udaną konferencję? Poznaj kilka prostych punktów

- Kategoria: Polecane artykuły
0

konfe

Planujesz zorganizować kilkudniową konferencję, ale nie wiesz, jak to zrobić, bo pierwszy raz podejmujesz takie wyzwanie? Nie masz pojęcia, gdzie urządzić spotkanie i jak zagospodarować czas wolny uczestników, by się nie nudzili? Zaufaj profesjonalistom!

Planujesz zorganizować kilkudniową konferencję, ale nie wiesz, jak to zrobić, bo pierwszy raz podejmujesz takie wyzwanie? Nie masz pojęcia, gdzie urządzić spotkanie i jak zagospodarować czas wolny uczestników, by się nie nudzili? Zaufaj profesjonalistom!

Przygotowanie konferencji, spotkań o charakterze biznesowym i innych tego typu eventów, które muszą cechować się najwyższym stopniem profesjonalizmu, to niełatwa rzecz. Szczególnie dla kogoś, kto nie zajmuje się aranżacją tego typu wydarzeń na co dzień. Ale spokojnie – jeśli oddasz się w ręce profesjonalistów, osiągniesz sukces! Jak zatem urządzić udaną konferencję? Oto kilka prostych punktów.

Miejsce wydarzenia

Jeżeli nie dysponujesz w biurze przestrzenią konferencyjną lub jest ona zbyt mała, by pomieścić planowaną liczbę uczestników wydarzenia, musisz wynająć salę konferencyjną. Gdy jest to konferencja co najmniej dwudniowa, doskonałym pomysłem może okazać się jej urządzenie w hotelu. Czym musi się on charakteryzować?

Oczywiście poza tym, że musi posiadać godną uwagi ofertę dla biznesu, powinien być miejscem eleganckim, komfortowym, z bogatym zapleczem rekreacyjnym. Równie ważna jest lokalizacja obiektu. Dojazd powinien być prosty. Bo co zrobisz w sytuacji, gdy połowa zaproszonych gości nie dotrze na czas z powodu trudności z odnalezieniem hotelu?

Kwestie techniczne

Jeśli inwestujesz w organizację wydarzenia, masz prawo wymagać, aby wszystko odbyło się na najwyższym poziomie. Obiekt powinien posiadać bogatą ofertę dla biznesu, w tym różne sale konferencyjne. Od kameralnych, przeznaczonych na zaledwie kilkanaście osób (zbyt duża sala w przypadku małej liczby gości to zły pomysł!), po spore przestrzenie, które pomieszczą nawet kilkuset uczestników. Każda z nich musi być doskonale wyposażona – projektor, rzutnik, nagłośnienie, mikrofon, flipchart, ekran, dostęp do Internetu to absolutna podstawa!

Obiekt powinien ponadto dysponować kompetentnymi pracownikami, którzy doskonale obsłużą całe wydarzenie, nie wyłączając obsługi przerw kawowych.

Czas wolny

W przypadku konferencji co najmniej dwudniowej jej uczestnikom należy zapewnić nocleg z wyżywieniem, a także zaoferować ciekawe możliwości spędzania wolnego czasu. Poza atrakcjami wspólnymi, jak np. popularny paintball czy grupowe zwiedzanie z przewodnikiem, uczestnicy powinni mieć dostęp do innych rozrywek, jak basen, sauna, jacuzzi, zabiegi spa, itp.

Wszystkie powyższe składniki udanej konferencji łączy w sobie Hotel Zamek Ryn****. Malowniczo położony w mazurskiej miejscowości Ryn, wznosi się dumnie nad jeziorami Ołów i Ryńskim, zapewniając bajeczną scenerię zarówno do wypoczynku, jak i do pracy (tutaj znajdziecie szczegółowe informacje: https://www.zamekryn.pl/biznes/konferencje-mazury)

Obiekt oferuje doskonale przygotowaną przestrzeń konferencyjną z nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi salami, a także strefę relaksu, na którą składają się m.in. podziemny basen, spa, sauny, kręgielnia, golf, sala fitness. Jako że hotel został urządzony w zabytkowym zamku, można go zwiedzać wraz z przewodnikiem! Ponadto istnieje możliwość organizacji wielu atrakcji, takich jak loty balonem, przejażdżki samochodami terenowymi czy rejsy jachtami!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego