Polecane artykuły

Jak płacić niższe podatki w firmie?

Prowadzisz firmę i każdego miesiąca odprowadzasz co najmniej kilka tysięcy złotych podatku? Zastanawiasz się, jak obniżyć ich wysokość? Optymalizacja podatkowa to rozwiązanie, którego szukasz.

Jeśli prowadzisz księgowość samodzielnie, nie zawsze posiadasz dostatecznie dużą wiedzę związaną z podatkami. Nie masz świadomości, że obniżyć wysokość swoich zobowiązań wobec urzędu skarbowego – i to całkowicie legalnie. Może ci w tym pomóc księgowy, który – jeśli jest specjalistą w swojej dziedzinie – doradzi rozwiązania z zakresu optymalizacji podatkowej.

Optymalizacja podatkowa, czyli co?

Istotą optymalizacji podatkowej jest prowadzenie takich działań, które są zgodne z regulacjami prawnymi, a które pozwalają na obniżenie obciążenia podatkowego powstałego bez ich zastosowania.

Sposoby obniżenia podatków

Optymalizacja podatkowa daje szerokie możliwości zmniejszenia wysokości podatków. Wśród najczęściej stosowanych rozwiązań wymienić można między innymi:

  • rozliczanie strat podatkowych – istnieje możliwość obniżenia dochodu w danym roku podatkowym o poniesioną stratę podatkową w najbliższych po sobie następujących 5 latach podatkowych;
  • stosowanie uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy – istnieje możliwość wpłacania miesięcznych zaliczek na podatek w formie uproszczonej, która wynosi 1/12 wysokości podatku należnego wykazanego w deklaracji złożonej za poprzedni rok;

Dlaczego warto skorzystać z optymalizacji podatkowej?

Optymalizacja podatkowa pozwala obniżyć wysokość obciążeń podatkowych nakładanych na przedsiębiorstwo. W efekcie przekłada się to na poprawę wyników finansowych w firmie. To główny powód, dla którego warto skorzystać z usług optymalizacji.

Chcąc wykorzystać w pełni możliwości optymalizacji podatkowej, koniecznością jest opracowanie odpowiedniej analizy oraz stworzenie strategii podatkowej. Pomoże w tym księgowy i radca podatkowy, którzy zatrudnieni są w biurze rachunkowym. Warto więc rozważyć współpracę z taką firmą z uwagi na wymierne korzyści.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*