Jak dokonać przelewu zagranicznego za pomocą firmy pośredniczącej?

Jak dokonać przelewu zagranicznego za pomocą firmy pośredniczącej?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

zdj-art355

Każdy, kto chociaż raz przelewał pieniądze za granicę za pośrednictwem placówki bankowej, zdaje sobie sprawę, jak drogi i powolny potrafi być tradycyjny przelew międzynarodowy. Szansę do pokazania się na tym polu otrzymały firmy pośredniczące w transferach gotówki poza granice zamieszkiwanego przez nas kraju. Są one szybkie oraz tanie, ale jak z nich możemy korzystać?

Krok 1 – rejestracja. Szybka i prosta

Firmy pośredniczące w przelewach międzynarodowych, takie jak EasySend działają w internecie. Oznacza to, że aby móc skorzystać z ich usług musimy mieć dostęp do urządzenia obsługującego sieć oraz posiadać specjalne konto utworzone na interesującym nas portalu. Sama rejestracja oddaje sposób korzystania z tego rodzaju firm – jest bajecznie prosta. Na większości stron możemy założyć konto na dwa sposoby: tradycyjnie poprzez adres e-mail oraz łącząc się z Facebookiem. Obie metody są bardzo szybkie. Zaledwie kilka kliknięć dzieli nas od uzyskania dostępu do profilu umożliwiającego realizowanie międzynarodowych przelewów zagranicznych w tani i błyskawiczny sposób.

Czołowe firmy działające na terenie naszego kraju umożliwiają użytkownikowi zlecenie realizacji przelewu nie tylko z poziomu komputera, ale również ze smartfona, tabletu lub telefonicznie.

Krok 2 – zlecenie realizacji przelewu

Najważniejszy element każdego portalu umożliwiającego międzynarodowe manewrowanie naszymi pieniędzmi. Przecież po to korzystamy z usług tego rodzaju firm, aby móc przelewać pieniądze poza granicę zamieszkiwanego przez nas aktualnie kraju. W Polsce firmy pośredniczące w operacjach przeżywają prawdziwą zwyżkę popularności. W tej chwili możemy korzystać z portali oferujących wymianę gotówkową tylko pomiędzy wybranymi państwami (np. pomiędzy Wielką Brytanią a Polską) oraz wymianę gotówkową pomiędzy dowolnymi europejskimi krajami. To bardzo duża wygoda!

W każdym przypadku schemat zlecenia realizacji przelewu wygląda identycznie. Najpierw musimy wybrać państwo, w którym znajduje się konto odbiorcy naszego przelewu. Następnie wybieramy walutę, w jakiej ma być przeprowadzona operacja i wpisujemy interesującą nas kwotę. System automatycznie przeliczy nam aktualny kurs, a warto wspomnieć, że ten w porównaniu do tradycyjnych placówek bankowych jest bardzo atrakcyjny dla korzystającego z transferu klienta.

Krok 3 – zadecyduj o szybkości realizacji zlecenia

Kolejnym elementem, który łączy wszystkie firmy pośredniczące w międzynarodowych przelewach, jest możliwość doboru szybkości zrealizowania zlecenia. Każdy z portali daje możliwość wyboru dwóch opcji: standardowej – nasze pieniądze na koncie odbiorcy znajdą się maksymalnie do 24 godzin oraz usługi ekspres – w zależności od firmy możemy przetransferować gotówkę od kilku minut do kilku godzin. To opcja dodatkowo płatna, jednak jej koszt nie obciąży znacząco naszego portfela.

Sama opłata za wykonanie przelewu oraz prowizja za przyśpieszenie jest bardzo konkurencyjna w stosunku do tego, co proponują nam tradycyjne banki. Za zlecenie transferu gotówki, w przeliczeniu na naszą walutę, nie zapłacimy nawet 5 zł, a usługi ekspres standardowo kosztują nieco ponad 10 zł.

Szybkość, mobilność, czytelne zasady i bardzo małe dodatkowe opłaty to czynniki, które z pewnością wyróżniają każdą firmę pośredniczącą w transferach zagranicznych na tle proponowanych przez banki przelewów typu SWIFT I SEPA. Warto jednak pamiętać o czynnikach wydłużających finalny czas realizacji przelewu. Jednym z nich są dni ustawowo wolne od pracy. Zarówno w kraju, w którym aktualnie się znajdujesz, jak i w miejscu, gdzie znajduje się konto finalnego odbiorcy naszego zlecenia.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego