Iwona Guzowska na trasie w Elemental Triathlon Olsztyn 2013

Iwona Guzowska na trasie w Elemental Triathlon Olsztyn 2013

- Kategoria: Sport
0

Iwona Guzowska na trasie w Elemental Triathlon Olsztyn 2013

Wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w kick-boxingu i boksie oraz posłanka na Sejm RP, Iwona Guzowska, weźmie udział w organizowanych w maju zawodach triathlonowych Elemental Triathlon Olsztyn 2013. 

Iwona Guzowska ma za sobą cztery starty w triathlonie – dwa na dystansie ½ Ironman i dwa na połowę krótszym – ¼ Ironman. W Olsztynie, 19 maja, zawodniczka spróbuje swoich sił na dystansie olimpijskim – 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Zarówno boks jak i triathlon wymagają takiej samej nieustępliwości w walce, determinacji, odwagi i wiary. Ale trening triathlonowy, zwłaszcza do długich dystansów jest nieporównywalnie dłuższy i cięższy. Wymaga ogromnej cierpliwości i uczy pokory. powiedziała Guzowska organizatorom.

Guzowska, jako triathlonistka, zdecydowanie lepiej czuje się na dłuższych dystansach, a odpowiednie przygotowanie do zawodów zapewnia jej trener, Marcin Florek. Sportsmenka w planach ma także start w zawodach triathlonowych we Frankfurcie na pełnym dystansie Ironman.

Prawdziwym i jedynym przeciwnikiem w triathlonie, na trasie dystansu Ironman jest człowiek sam dla siebie. Gdy ktoś kocha przygody, chce się sprawdzić, na pewno spróbuje, bo to świetna zabawa podsumowuje triathlonistka.

Zapisy na Elemental Triathlon Olsztyn trwają do 5 maja br. Regulamin imprezy oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.triathlonolsztyn.pl.

Elemental Trathlon Olsztyn to impreza sportowa adresowana zarówno dla wyczynowców jak i amatorów tego sportu. Zawody odbędą się na dwóch dystansach: olimpijskim (pływanie 1,5 km, jazda na rowerze 40 km, bieg 10 km) oraz dystansie super sprint (pływanie 0,2 km, jazda na rowerze 8 km, bieg 2 km).

Trasa pływacka zostanie wyznaczona na Jeziorze Długim, strefa zmian i dystans biegowy znajdą się w bliskim sąsiedztwie jeziora. Odcinek biegowy wytyczony zostanie wzdłuż alejek przylegających do zbiornika.

Sponsorem tytularnym zawodów jest spółka Elemental Holding, specjalizująca się w recyklingu i odzysku odpadów oraz prowadząca hurtowy obrót metalami, w szczególności nieżelaznymi.

 

Informacja: mat. prasowe organizatora

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych