SiatkówkaSport

Indykpol AZS Olsztyn przegrał ze Skrą Bełchatów 3:0

W meczu kończącym 14. kolejkę spotkań PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn przegrał z PGE Skra Bełchatów 3:0 (21:25, 18:25, 22:25). MVP spotkania został Aleksa Brdovic

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w meczu 14 kolejki PlusLigi ze Skrą Bełchatów 0:3 (21:25, 18:25, 22:25). Dla siatkarzy PGE Skry Bełchatów był to jedenasty wygrany mecz w tym sezonie.

Na początku spotkania gra obydwu zespołów była bardzo wyrównana, z  minimalną przewagą Indykpolu AZS Olsztyn. Ostatecznie pierwsza partia należała do bełchatowian, którzy uciekli rywalom, wygrywając pewnie 25:21.

W drugiej partii od samego początku wyraźną przewagę mieli goście z Bełchatowa. Do pierwszej przerwy technicznej zespół trenera Miguela Falaski wygrywał 8:4 i powoli powiększał swoją przewagę nad podopiecznymi Krzysztofa Stelmacha. Dobra i skuteczna gra bełchatowian przyczyniła się do wygrania drugiego seta 25:18.

W trzeciej partii dobrze zaczęli olsztynianie prowadząc 2:0. Jednak już po chwili gry to siatkarze Skry narzucili swój styl gry i do końca meczu kontrolowali przebieg spotkania wygrywając trzecią partię 22:25 (0:3).

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)

Indykpol AZS: Pająk, Buszek, Sobala, Krzysiek, Bengolea, Hain, Żurek (libero) oraz Dobrowolski, Szymański, Łuka. Trener: Krzysztof Stelmach.

PGE Skra Bełchatów: Brdjović, Conte, Kłos, Wlazły, Antiga, Wrona, Zatorski (libero) oraz Maćkowiak, Tuia, Włodarczyk. Trener: Miguel Falasca