SiatkówkaSport

Indykpol AZS Olsztyn pokonał Effectora Kielce 3:1 i został liderem w PlusLidze

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w meczu 5. kolejki PlusLigi Effectora Kielce 3:1 (16:25; 25:21; 21:25; 23:25 ).Prezentujący się bardzo dobrze w tym sezonie podopieczni Krzysztofa Stelmacha byli niewątpliwie faworytem tego pojedynku. Siatkarze AZS-u Olsztyn pewnie wygrali pierwszego seta 16:25. W drugim secie lepszy okazał się zespół z Kielc, który po słabszej końcówce AZS-u wygrał drugą partię 25:21.

Po gorszej drugiej partii akademicy wzięli się do pracy i zaczęli odrabiać straty. Trzeci set zakończył się już na korzyść olsztyńskiego zespołu, wynikiem 25:21. W ostatnim czwartym secie akademicy potwierdzili swoją dobrą w tym sezonie formę, wygrywając 25:23.

Indykpol AZS Olsztyn po wygranej w Kielcach został liderem PlusLigi z dorobkiem 12 pkt. Ostatni raz AZS Olsztyn był liderem tabeli pięć lat temu.

Jestem zadowolony i szczęśliwy, bo był to dla nas pierwszy tak trudny mecz w tym sezonie. Kielczanie zaczęli dobrze zagrywać, kompletnie sobie nie poradziliśmy w jednym secie i go przegraliśmy. Sztuką jest wygrywać, gdy coś nie idzie, a my konsekwentnie robiliśmy swoje. W końcówce było to widać. Wróciliśmy na swoje tory. Gratuluję też kielczanom, bo postawili nam wysoko poprzeczkę. Jeszcze raz powtórzę: nie mieliśmy jeszcze tak trudnego meczu, jak dzisiaj. Cieszymy się z punktów. O liderze nie wspominam, bo to mnie nie interesuje – powiedział po meczu Krzysztof Stelmach – trener Indykpolu AZS Olsztyn