II Ukiel Olsztyn Półmaraton

II Ukiel Olsztyn Półmaraton

polmaraton-jakubowy-2015

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Warmiński Klub Rowerowy Fan zapraszają na ostatni i najdłuższy z trzech biegów miejskich odbywających się w ramach akcji Olsztyn.Biega! W niedzielę, 17 września na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” odbędzie się II Ukiel Olsztyn Półmaraton.

– W tym roku chcemy zaproponować trasę biegnącą wkoło jeziora Ukiel – mówi dyrektor OSiR, Jerzy Litwiński. – Będzie to bieg crossowy z wykorzystaniem ścieżek pieszo – rowerowych biegnących przy jeziorze Ukiel.

17 września uczestnicy II Ukiel Olsztyn Półmaratonu sprawdzą swoje siły na dystansie 21 km. Zgodnie z limitem  ustalonym przez organizatorów, będą mieli na to maksymalnie 3,5 godziny. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Łączna pula nagród to ponad 20 tys. zł. Bieg rozpocznie się o godz. 12:00. Wzdłuż trasy zaplanowano strefy dla kibiców, a o bezpieczeństwo zawodników na trasie zadbają patrole ratowników PCK.

Tego dnia, poza rywalizacją biegową, Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował szereg atrakcji sportowych. W pierwszej kolejności Joanna Podolak zaproponuje jogę na plaży. Urozmaiceniem zajęć będą konkursy, w których do wygrania będą miesięczne karnety na zajęcia jogi akademickiej w wybranym punkcie miasta. Będą też zabawy dla najmłodszych. Następnie trenerzy Fit nie Fat wprowadzą uczestników w magię zumby. Zapowiadają energetyzującą muzykę, pozytywną energię oraz efektywny trening. W programie jest też propozycja dla miłośników tańca. Centrum Tańca Wasilewski Felska, zaprasza na pokazową lekcję edukacyjno-integracyjną prezentującą program Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Planeta formy zaprosi natomiast do sprawdzenia swojej kondycji podczas treningu tabaty.

Poza sceną na uczestników czekają masaże oraz zabiegi kosmetyczne w wykonaniu przedstawicielek Cosinusa oraz  catering dietetyczny LightBox. Szczegółowe informacje na stronie OSiR.

2-ukiel-polmaraton

Podczas wszystkich biegów uczestnicy mogą liczyć na elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne oraz napoje. Biegacze otrzymają również pamiątkowe medale. Zapisy trwają do 12 września. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza elektronicznego dostępnego TUTAJ.  Więcej informacji na stronach internetowych: www.osir.olsztyn.pl, www.ukiel.olsztyn.eu

Wydawanie pakietów startowych rozpoczyna się w poniedziałek 11 września i potrwa do piątku 15 września w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a  w godz. 8.00 – 17.30.

– w dniu 16.09. w Biurze Zawodów na terenie CRS UKIEL w godz. 12.00 – 18.00

– w dniu 17.09. w Biurze Zawodów na terenie CRS UKIEL w godz. 8.00 – 10.00

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

15 lutego ruszyła akcja składania rocznych PIT-ów

Akcja e-PIT 2020 – czas, start. Rozpoczęła się kolejną