Hodowca ptaków egzotycznych ze Spręcowa mistrzem Polski

Hodowca ptaków egzotycznych ze Spręcowa mistrzem Polski

- Kategoria: Ciekawostki
0

hodowla-ptakow-sprecowo

Ptaki hoduje od dziecka, zaczynał od gołębi i kanarków, a od 5 lat hoduje piękne, kolorowe ptaki egzotyczne – mowa o Tomaszu Bobrowiczu ze Spręcowa, którego pasja została wspaniale nagrodzona na 80. Ornitologicznych Mistrzostwach Polski. Hodowca z gminy Dywity został podwójnym mistrzem i podwójnym wicemistrzem Polski w Sekcji F1: Zeberek szarych klasycznych i tych bardziej kolorowych.

O wyróżnienia i tytuły na mistrzostwach Polski, które odbyły się w grudniu 2017 roku w Czeladzi, nie było łatwo.

– Konkurencja była duża, w mojej kategorii ocenianych było 80 sztuk Zeberek – mówi Tomasz Bobrowicz.

W tej chwili w przydomowej hodowli pana Tomasza znajduje się ponad 20 par ptaków. Większość z nich to Zeberki, ale są też pochodzące z Australii Astryldy trzcinowe i przepiękne Amadyny wspaniałe również z Australii. Hodowca właśnie puścił pary na lęgi. Jak sam przyznaje codzienna praca przy ptakach związana z wymianą wody, dostarczeniem pożywienia i witamin, czy sprzątaniem zajmuje około godziny czasu dziennie, ale…

– … gdybym tylko mógł, to spędzałbym z ptakami całe dnie – mówi Tomasz Bobrowicz. – Ptaki mnie uspokajają i pozwalają oderwać się od rzeczywistości.

Tytuły mistrzowskie to wielki powód do dumy i ukoronowanie nietypowego hobby związanego z hodowla ptaków ozdobnych. Rodzina wspiera hodowcę w pasji, a żona osobiście zajmowała się ptakami, gdy pan Tomasz przebywał 2 lata poza granicami Polski.

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili