Historyczny rok dla ASW JONKOWO

Historyczny rok dla ASW JONKOWO

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

fot. ASW Jonkowofot. ASW Jonkowo

Rok 2017 r. reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo zakończyli wyśmienicie odnosząc swoje największe życiowe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Karatecy z ASW Jonkowo tylko w 2017 r. wzięli udział w 13 turniejach, w tym 6 międzynarodowych (Czechy, Białoruś, Francja, Rumunia, Białystok i Ostróda) i 7 ogólnopolskich. Łącznie stawali do walki o najwyższe laury 42 razy w różnych konkurencjach i kategoriach wagowych. Tym bardziej cieszy fakt, że na tylu startujących nasi zawodnicy zdobyli aż 37 medali, w tym: 18 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych.

Wszystkie sukcesy bardzo cieszą i są wyjątkowe, tak samo jak wyjątkowe i niepowtarzalne są turnieje, w których zawodnicy ASW Jonkowo mieli okazję brać udział. Wielu zawodników po raz pierwszy podjęło wyzwanie na macie odnosząc swoje pierwsze sukcesy. Najmłodszym z nich był Jakub Smoliński, sześciolatek, który dopiero w tym roku rozpoczął starty w turniejach, a już może pochwalić się złotymi medalami imprez krajowych. Wszyscy reprezentanci ASW Jonkowo pokazali wielkiego ducha walki i charakter, godnie reprezentując swój klub i Gminę. Ich wyniki świadczyć mogą o tym, że jest to sztuka walki i sport dla każdego, bez względu na wiek. A osiągnięte sukcesy są wynikiem systematycznej i ciężkiej pracy na treningach. Karate to sztuka walki i sport, która pozwala na wykształcenie w sobie samodyscypliny poprzez zawziętość i wolę walki. Nie tylko na treningu, ale i w życiu codziennym przynosi to korzyść w postaci systematyczności w nauce i pracy – mówi sensei Marek Bębenek, trener zawodników ASW Jonkowo.

Reprezentanci ASW Jonkowo w 2017 r. uczestniczyli w największych i najbardziej prestiżowych turniejach karate w Polsce i za granicą. W kraju obecni byliśmy m.in. w Radomiu, Białymstoku, Piasecznie, Wrocławiu czy Ostródzie. Za granicą reprezentowaliśmy nasz Klub, Jonkowo i Polskę podczas takich turniejów jak: Otwarte Mistrzostwa Czech, Otwarte Mistrzostwa Białorusi w Grodnie, Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji i Pucharze Europy w Bukareszcie w Rumunii. Dzięki temu o Jonkowie robi się coraz głośniej na sportowej mapie Polski i Europy. A to zasługa nie tylko zawodników, ale i najlepszych kibiców, rodziców i sympatyków klubu, którzy towarzyszą nam na każdym turnieju, za co serdecznie im dziękuję – mówi sensei Marek Bębenek.

Wielokrotnie w klasyfikacji drużynowej ekipa z Jonkowa plasowała się w czołówce, wyprzedzając o wiele bardziej znane i renomowane kluby. Z roku na rok reprezentanci ASW Jonkowo uczestniczą w coraz większej ilości zawodów, o coraz większym stopniu trudności, zdobywając na nich coraz więcej medali, w tym tych z najszlachetniejszego kruszcu.

Wśród największych osiągnięć zawodników z Jonkowa w 2017 r. należy wymienić dwukrotne mistrzostwo Białorusi (Patrycja Block i Maksymilian Penger), wicemistrzostwo Czech (Filip Zakrzewski) oraz trzy brązowe medale z tej imprezy (Jakub Grabkowski, Patrycja Block i Maksymilian Penger), srebro na Pucharze Europy w Bukareszcie (Patrycja Block) i srebro na Pucharze Polski we Wrocławiu (Maksymilian Penger).

Podczas ostatniego w tym roku i zarazem najbardziej prestiżowego turnieju w kraju: „XIV Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych”, który w dniu 9 grudnia dobył się we Wrocławiu swój największy sukces w dotychczasowej karierze odniósł Masymilian Penger, który w kategorii junior młodszy, pow. 65 kg zdobył srebrny medal. Na czterech matach zmagało się 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. W drodze do finału w wielkim stylu pokonał aż czterech zawodników, co jest nie lada wyczynem. Pierwsze trzy walki wygrał zdecydowanie, w tym dwie przed czasem. Wygraną w półfinale zapewnił sobie w dogrywce, którą wygrał przez wazari (pół punktu) po skutecznym kopnięciu lowkick na udo. Do finału Maksymilian przystąpił z kontuzją, której nabawił się już po pierwszej walce. Pokazał jednak wielkiego ducha i serce do walki o czym świadczyły kolejne wygrane. W walce o złoto zmierzył się z aktualnym mistrzem Polski i brązowym medalistą Pucharu Europy, Jakubem Kraśniakiem z Ciechanowa.

Wynik finału przesądzony był już przed jego rozegraniem z powodu kontuzji reprezentanta Jonkowa, ale ze względu na prestiż imprezy i walkę finałową, zawodnicy, którzy na co dzień są przyjaciółmi, przeprowadzili umowną walkę. Nie chcieli sprawić też zawodu kibicom. W tym pojedynku obaj wykazali się wielką dojrzałością. Pokazali, że znają i szanują zasady walki fair play okazując przy tym uznanie dla kibiców. Postawa Maksymiliana zasługuje na pochwałę, a jego wyniki świadczą o tym, że jeszcze nie raz da nam wiele powodów do radości zdobywając laury na matach Polski i Europy, podobnie jak jego koledzy i koleżanki, z którymi trenuje na co dzień.

Jako trener jestem dumny z osiągnięć wszystkich moich zawodników. Dziękuję im za te wszystkie szczególne momenty, piękne chwile na podium i wygrane walki, emocje i radość, którą dostarczają nam wszystkim swoimi sukcesami oraz rodzicom i kibicom za świetną atmosferę i doping. Dzięki Wam to był historyczny rok dla Akademii Sztuk Walki Jonkowo – podsumowuje sensei Marek Bębenek.

Wszystkie zawody karate, w szczególności dot. dzieci i młodzieży, odbywają się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich najmłodszych adeptów karate.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie za finansowe wsparcie ASW Jonkowo, dzięki czemu nasi zawodnicy mieli możliwość uczestniczenia w 2017 r. w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w