Historyczny rok dla ASW JONKOWO

Historyczny rok dla ASW JONKOWO

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

fot. ASW Jonkowofot. ASW Jonkowo

Rok 2017 r. reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo zakończyli wyśmienicie odnosząc swoje największe życiowe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Karatecy z ASW Jonkowo tylko w 2017 r. wzięli udział w 13 turniejach, w tym 6 międzynarodowych (Czechy, Białoruś, Francja, Rumunia, Białystok i Ostróda) i 7 ogólnopolskich. Łącznie stawali do walki o najwyższe laury 42 razy w różnych konkurencjach i kategoriach wagowych. Tym bardziej cieszy fakt, że na tylu startujących nasi zawodnicy zdobyli aż 37 medali, w tym: 18 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych.

Wszystkie sukcesy bardzo cieszą i są wyjątkowe, tak samo jak wyjątkowe i niepowtarzalne są turnieje, w których zawodnicy ASW Jonkowo mieli okazję brać udział. Wielu zawodników po raz pierwszy podjęło wyzwanie na macie odnosząc swoje pierwsze sukcesy. Najmłodszym z nich był Jakub Smoliński, sześciolatek, który dopiero w tym roku rozpoczął starty w turniejach, a już może pochwalić się złotymi medalami imprez krajowych. Wszyscy reprezentanci ASW Jonkowo pokazali wielkiego ducha walki i charakter, godnie reprezentując swój klub i Gminę. Ich wyniki świadczyć mogą o tym, że jest to sztuka walki i sport dla każdego, bez względu na wiek. A osiągnięte sukcesy są wynikiem systematycznej i ciężkiej pracy na treningach. Karate to sztuka walki i sport, która pozwala na wykształcenie w sobie samodyscypliny poprzez zawziętość i wolę walki. Nie tylko na treningu, ale i w życiu codziennym przynosi to korzyść w postaci systematyczności w nauce i pracy – mówi sensei Marek Bębenek, trener zawodników ASW Jonkowo.

Reprezentanci ASW Jonkowo w 2017 r. uczestniczyli w największych i najbardziej prestiżowych turniejach karate w Polsce i za granicą. W kraju obecni byliśmy m.in. w Radomiu, Białymstoku, Piasecznie, Wrocławiu czy Ostródzie. Za granicą reprezentowaliśmy nasz Klub, Jonkowo i Polskę podczas takich turniejów jak: Otwarte Mistrzostwa Czech, Otwarte Mistrzostwa Białorusi w Grodnie, Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji i Pucharze Europy w Bukareszcie w Rumunii. Dzięki temu o Jonkowie robi się coraz głośniej na sportowej mapie Polski i Europy. A to zasługa nie tylko zawodników, ale i najlepszych kibiców, rodziców i sympatyków klubu, którzy towarzyszą nam na każdym turnieju, za co serdecznie im dziękuję – mówi sensei Marek Bębenek.

Wielokrotnie w klasyfikacji drużynowej ekipa z Jonkowa plasowała się w czołówce, wyprzedzając o wiele bardziej znane i renomowane kluby. Z roku na rok reprezentanci ASW Jonkowo uczestniczą w coraz większej ilości zawodów, o coraz większym stopniu trudności, zdobywając na nich coraz więcej medali, w tym tych z najszlachetniejszego kruszcu.

Wśród największych osiągnięć zawodników z Jonkowa w 2017 r. należy wymienić dwukrotne mistrzostwo Białorusi (Patrycja Block i Maksymilian Penger), wicemistrzostwo Czech (Filip Zakrzewski) oraz trzy brązowe medale z tej imprezy (Jakub Grabkowski, Patrycja Block i Maksymilian Penger), srebro na Pucharze Europy w Bukareszcie (Patrycja Block) i srebro na Pucharze Polski we Wrocławiu (Maksymilian Penger).

Podczas ostatniego w tym roku i zarazem najbardziej prestiżowego turnieju w kraju: „XIV Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych”, który w dniu 9 grudnia dobył się we Wrocławiu swój największy sukces w dotychczasowej karierze odniósł Masymilian Penger, który w kategorii junior młodszy, pow. 65 kg zdobył srebrny medal. Na czterech matach zmagało się 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. W drodze do finału w wielkim stylu pokonał aż czterech zawodników, co jest nie lada wyczynem. Pierwsze trzy walki wygrał zdecydowanie, w tym dwie przed czasem. Wygraną w półfinale zapewnił sobie w dogrywce, którą wygrał przez wazari (pół punktu) po skutecznym kopnięciu lowkick na udo. Do finału Maksymilian przystąpił z kontuzją, której nabawił się już po pierwszej walce. Pokazał jednak wielkiego ducha i serce do walki o czym świadczyły kolejne wygrane. W walce o złoto zmierzył się z aktualnym mistrzem Polski i brązowym medalistą Pucharu Europy, Jakubem Kraśniakiem z Ciechanowa.

Wynik finału przesądzony był już przed jego rozegraniem z powodu kontuzji reprezentanta Jonkowa, ale ze względu na prestiż imprezy i walkę finałową, zawodnicy, którzy na co dzień są przyjaciółmi, przeprowadzili umowną walkę. Nie chcieli sprawić też zawodu kibicom. W tym pojedynku obaj wykazali się wielką dojrzałością. Pokazali, że znają i szanują zasady walki fair play okazując przy tym uznanie dla kibiców. Postawa Maksymiliana zasługuje na pochwałę, a jego wyniki świadczą o tym, że jeszcze nie raz da nam wiele powodów do radości zdobywając laury na matach Polski i Europy, podobnie jak jego koledzy i koleżanki, z którymi trenuje na co dzień.

Jako trener jestem dumny z osiągnięć wszystkich moich zawodników. Dziękuję im za te wszystkie szczególne momenty, piękne chwile na podium i wygrane walki, emocje i radość, którą dostarczają nam wszystkim swoimi sukcesami oraz rodzicom i kibicom za świetną atmosferę i doping. Dzięki Wam to był historyczny rok dla Akademii Sztuk Walki Jonkowo – podsumowuje sensei Marek Bębenek.

Wszystkie zawody karate, w szczególności dot. dzieci i młodzieży, odbywają się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich najmłodszych adeptów karate.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie za finansowe wsparcie ASW Jonkowo, dzięki czemu nasi zawodnicy mieli możliwość uczestniczenia w 2017 r. w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Internetowy oszust usłyszał zarzuty

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko