Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Witosa i Kanta 

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Witosa i Kanta 

- Kategoria: Na sygnale
2

wypadek-kanta-01.jpeg

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Witosa i Kanta w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierowca dostawczego opla wymusił pierwszeństwo kierującemu citroenem, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Kierujący citroenem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Wczoraj przed godziną 16.00 na ulicy Witosa doszło do groźnego wypadku drogowego, w wyniku którego na kilka godzin został zablokowany jeden pas ruchu. Kierowca opla podczas skręcania w lewo w ul. Kanta, nie ustąpił pierwszeństwa 31-letniemu kierowcy citroena. W konsekwencji doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Kierowca citroena był zakleszczony w pojeździe, dzięki interwencji służb został wyciągnięty z auta i przewieziony do szpitala, gdzie przebywa w stanie ciężkim. 43-letni mieszkaniec Olsztyna, który kierował oplem w wyniku zdarzenia doznał niegroźnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku.

Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Olsztyn (ik/in)

2 Komentarze

  1. Ile jeszcze będzie wypadków, ile ludzi musi zginąć, by ktoś wpadł na pomysł innego oznakowania skrzyżowania tzw. bezpiecznego, gdzie każdy kierunek ma swoje zielone światło, od skrzyżowania, w którym skręcający w lewo, mając zielone światło, musi przepuścić jadących z naprzeciwka.

    1. No tak, co się jeszcze musi wydarzyć aby kierowcy z Olsztyna nauczyli się ponownie przypisów ruchu.. O których zapomnieli przez tworzenie skrzyżowań dla „idotow”.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Olgą Lipińską

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie