Gra w zielone, gra o zdrowie – zabawy na świeżym powietrzu oraz konsultacje specjalistów w ramach IX Ogólnopolskiego Dnia Marzeń

Gra w zielone, gra o zdrowie – zabawy na świeżym powietrzu oraz konsultacje specjalistów w ramach IX Ogólnopolskiego Dnia Marzeń

dzien-marzen

Już w sobotę, 20 maja, w Olsztynie, dzięki akcji zorganizowanej przez Fundację Mam Marzenie oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie, będzie można skorzystać bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów dla dzieci w wieku szkolnym oraz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – wszystko to w ramach obchodów IX Ogólnopolskiego Dnia Marzeń.

Wszystkich rodziców wraz z dziećmi zapraszamy już w sobotę, 20 maja, w godzinach od 10.00 do 13.00 do Szkoły Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie. W ramach wspólnej akcji Fundacji Mam Marzenie i Szkoły Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie przygotowano dla dzieci w wieku szkolnym wiele atrakcji podzielonych na trzy główne strefy aktywności.

W strefie MEDYK można będzie skorzystać z konsultacji medycznych, fizjoterapeutycznych, dietetycznych i przeglądu stomatologicznego. Dodatkową atrakcją będzie możliwość bliższego poznania ludzkiego ciała, zdobycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczna nauka prawidłowego szczotkowania zębów.

Strefa SPORT to miejsce w którym będą czekały wszelkie ruchowe aktywności. Za sprawą grupy Rakiety Olsztyn będzie można sprawdzić się w grze w badmintona. Wolontariuszki ze Stowarzyszenia  przypomną uczestnikom stare gry podwórkowe na skakance,  w klasy, w gumę itp. Będzie również okazja sprawdzić swoją siłę, szybkość, zwinność i koordynację na różnych torach przeszkód i innych stanowiskach zręcznościowych.

W kolejnej ze stref, w strefie ART uczestnicy odnajdą okazję do odpoczynku i wzmocnienia ciała. Tajniki muzyki i modulacji głosu będzie można odkryć w Laboratorium Dźwięku, zregenerować siły podczas przygotowania i skonsumowania dań podczas warsztatów Vegetalerze oraz rozwinąć umysł i wyobraźnię w punkcie krzyżówkowym i punkcie  malowania marzeń.

 – Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Dnia Marzeń jest pierwszą rozszerzoną wersją wydarzenia. Ze względu na to, że poza wzrostem zachorowań na nowotwory obserwuje się również wzrost wielu innych zaburzeń w przebiegu rozwoju dziecka, pragniemy rozszerzyć formułę wydarzenia o szeroko rozumianą profilaktykę ogólną – mówi o akcji koordynator olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, Marzena Górska-Zwolińska.

Ogólnopolski Dzień Marzeń jest cykliczną, jednodniową akcją, której celem jest podkreślanie znaczenia profilaktyki zdrowotnej. Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń zaczęła się od spotkania z krakowskim podopiecznym Fundacji – Krystianem, który zapytany o jego marzenie, ku zdziwieniu wszystkich, powiedział, że chciałby, aby jego koleżanki i koledzy zostali przebadani pod kątem wykrywania nowotworów, aby „nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Zainspirowani tym niezwykłym marzeniem, wolontariusze co roku organizują działania kierowane do dzieci i rodziców oraz lekarzy i pielęgniarek, w których przypominają, o tym że należy badać się okresowo i nie bagatelizować żadnych objawów. W tym szczególnym dniu oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, wolontariusze chcą dodatkowo podkreślić jak istotna jest okresowa kontrola stanu zdrowia.

Medialnie patronują akcji TVP3 Olsztyn oraz Radio Olsztyn.

Działalność Fundacji Mam Marzenie w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Od początku działalności fundacji spełniono już ponad 7 000 marzeń. Wszystko to dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy wierzą siłę dziecięcych marzeń oraz zdają sobie sprawę powiązania i znaczenia stanu psychicznego dla przebiegu choroby dziecka. Organizacja Ogólnopolskiego Dnia Marzeń w Olsztynie również odbywa się na zasadach wolontariatu. W tegorocznej edycji wspierają nas: personel przychodni lekarskiej „Profmed”, higienistki stomatologiczne ze szkoły TEB Edukacja, fizjoterapeuci z OSW im. Rusieckiego oraz z Centrum Rehabilitacji i Wsparcia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego