Gmina Stawiguda połączy się ścieżką rowerową z Olsztynem

Gmina Stawiguda połączy się ścieżką rowerową z Olsztynem

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Stanie się tak po wykonaniu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Bartąskiej prowadzącej z Bartąga do ul. Bukowskiego w Olsztynie. 

Ulica Bartąska to bardzo popularna wśród kierowców ulica. Korzystają z niej licznie mieszkańcy Jarot i Zacisza chcąc dojechać m.in. do pracy w Kortowie. Z powodu rozbudowy kolejnych osiedli zwiększa się także ruch pieszych korzystających z chodnika prowadzącego wzdłuż ul. Bartąskiej. Dochodzą do tego rowerzyści, którzy tym środkiem transportu dojeżdżają do pracy, ale także w celach rekreacyjnych do podolsztyńskich miejscowości leżących na terenie Stawigudy. Część z nich korzysta z chodnika, część z jezdni. To niezbyt komfortowa i bezpieczna sytuacja dla wszystkich uczestników ruchu.

– Ich bezpieczeństwo na pewno poprawi budowa ścieżki rowerowej prowadzącej wzdłuż ul. Bartąskiej, która docelowo połączy się z ul. Bukowskiego znajdującej się już na terenie Olsztyna, przy której już jest trakt pieszo-rowerowy – mówi Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz. – W ten sposób nasza gmina rowerowo połączy się z Olsztynem z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu w tym rejonie.

Jest już wstępna koncepcja planowanej ścieżki. Teraz zostanie ona zaprojektowana. Na realizację tej inwestycji gmina będzie aplikowała po środki do unijnych funduszy, tak jak z powodzeniem zrobiła to w przypadku innych rowerowych projektów, na które pozyskała łącznie około 6,6 mln zł.

– Kontynuujemy nasze działania, które okazały się sukcesem –mówi Wójt Gminy Stawiguda. 

Źródło: Gmina Stawiguda

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,