Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji podmiejskiej na Dworcu Głównym

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji podmiejskiej na Dworcu Głównym

- Kategoria: Wiadomości
0

dworzec-olsztyn35

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że od dnia 01.05.2019 r. uruchomiony zostaje plac postojowy przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Przemysłowej dla Przewoźników Prywatnych realizujących kursy poza Olsztyn. Jednocześnie likwidacji ulegną przystanki tymczasowe na ul. Partyzantów, przed wejściem do hali dworca kolejowego.

Obsługa pasażerów odbywać się będzie na nowoutworzonych przystankach.

Przystanki początkowe:

  1. dla kursów jadących bezpośrednio do pl. Bema na pl. Konstytucji 3 Maja
  2. dla pozostałych kierunków na ul. Dworcowej, w kierunku ul. Towarowej /Kętrzyńskiego, po zjeździe z pl. Konstytucji 3 Maja.

 

Przystanek końcowy (dla wysiadających) zlokalizowany zastanie na ul. Lubelskiej, w kierunku ul. Przemysłowej, przy stacji paliw (bez możliwości postoju dłuższego niż na potrzeby opuszczenia pojazdu przez pasażerów).

Jednocześnie ZDZiT w Olsztynie informuje, że na placu postojowym przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Przemysłowej nie będzie prowadzona obsługa pasażerów (plac zostanie udostępniony wyłącznie w celu odbycia postoju technicznego wszystkim przewoźnikom posiadającym zawarte ze ZDZiT w Olsztynie umowy na korzystanie z przystanków w obszarze zintegrowanego węzła przesiadkowego przy Dworcu Głównym w Olsztynie).

dworzec-przewoznicy

Źródło: ZDZiT w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

7. edycja Olsztyn Green Festival w tym roku nie odbędzie się

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował wczoraj na swoim